için kaldı

İstanbul'da bir kadın cinayeti daha! Katil zanlısı eş 3 seçenek sunmuş

İstanbul'da bir kadın cinayeti daha! Katil zanlısı eş 3 seçenek sunmuş
Güncelleme:

Şile'de boşanma aşamasında olduğu eşi tarafından öldürülen genç kadının katil zanlısı eski eşinin, öldürmeden önce 3 seçenek sunduğu ortaya çıktı.

Şile'de boşanma aşamasında olduğu eşi tarafından öldürülen 33 yaşındaki G.Ç.'in cenazesi, yakınları tarafından Adli Tıp Kurumu'ndan alındı.

G.Ç.'in teyzesi Havva Ç., "Darbederek götürmüş. Öncesinde, sana 3 hak veriyorum. 'Ya denize atıp kendini öldüreceksin ya benimle geleceksin ya da Yalova'ya annene gideceksin' demiş." diye konuştu.

Sancaktepe'de yaşayan Mustafa Ç., boşanma aşamasında olduğu eşini konuşmak amacıyla kiraladığı otomobille dün Şile'ye götürdü. Mustafa Ç., Şile Vadi Plajı yolundaeşi G.Ç.'i 9 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Biri 8 diğeri 10 yaşında iki çocuğu olduğu öğrenilen G.Ç.'in cenazesi bugün yakınları tarafından Adli Tıp Kurumu'ndan alındı.  

Ağabeyinin evinde katliam yapan şüpheli: Gözüm kararmıştı, sonrasını hatırlamıyorumTürkiye
11 yıldır evli olan çiftin uzaktan akraba oldukları, ailelerinin karşı çıkmasına rağmen severek evlendikleri öğrenildi. Cenazenin bugün Yalova’da defnedileceği belirtildi.  33 yaşındaki G.Ç.’in bir markette müdür olduğu ve AK Parti Çekmeköy Kadın Kolları’nda görev yaptığı öğrenildi. Mustafa Ç.’in de Ümraniye Devlet Hastanesi’nde tedavisi sürüyor.  

 "KOCASINI EVDEN ÇIKARDIK PLANLAYARAK YAPTI"

G.Ç.'in dayısı C.Ç., "Boşanma aşamasındalardı. Sitede oturuyorlar. Sitenin önüne çağırıyor. Oradan Şile'ye götürmüş. Orada planlayarak yapmış. Daha önce böyle tehditleri oluyordu. En son kavga ettiklerinde evlerine gittim. Kocasının eşyalarını toparlayıp evden çıkardık. Sitede oturduğu için güvenliklere söyledik. İçeri almayın dedik. Ondan sonra eve gelemedi zaten tek anahtarı vardı. Yeğenime gelirse bana haber ver demiştim, kapıyı açma demiştim. Ablamlar Yalova'da yanına destek olsun diye onları çağırdık. Planlayarak bu cinayeti gerçekleştirdi" dedi.  

ÇOK İÇİNE KAPANIKTI 

33 yaşındaki G.Ç.'in içine kapanık olduğunu belirten dayısı C.Ç., "Yeğenim çok içine kapanıktı. Onu defalarca dövmüş. Her gün dövüyormuş diyebilirim. Dün de bu olay başımıza geldi. Katil de yabancımız değil akrabamız, köylümüz. Ne denilebilir ki" ifadelerini kullandı.C.Ç., "Kadın cinayetleri son bulsun istiyoruz. İdam gelecekse gelsin de bu son bulsun. İki çocuğu var. O çocuklar şimdi ne yapacak? Baba cezaevinde anne toprağın altında. Onlar için de zor. Elimizden geldiği kadar biz bakacağız" diye konuştu. 

"BU BÜYÜK VAHŞET"

Olayla ilgili detayları paylaşan teyze Havva Ç., "Bu kadın cinayetlerinin bitmesini istiyoruz. Seviyorum davaları değil bu. Bu büyük vahşet. Pazartesi günü boşanma davası verdiler. Anlaşmalı boşanalım dediler. Salı günü tekrar çağırıyor, ablam göndermek istemiyor. Anne son kez konuşalım çocuklarımız var diyor. Bunu evin yanına kafeye diye götürüyor. Meğer Şile’ye götürüyormuş. Darbederek götürmüş" dedi. 

Teyze, "Sana 3 hak veriyorum demiş. 'Ya denize atıp kendini öldüreceksin ya benimle geleceksin ya da Yalova’ya annene gideceksin' demiş. O da denizi seçmiş. Giderken geri gel demiş. Eve gelmiş. Ablam ‘kızım yüzüne ne oldu’ demiş. Dudağı yara olmuş. Üstü de ıslakmış. Kızım üstün neden ıslak demiş, ‘yanlışlıkla su döktüm’ demiş. Ertesi gün yine çağırıyor, ablam göndermek istemiyor ama o çocukları için yapıyor" ifadelerini kullandı. 

"EN AĞIR ŞEKİLDE CEZA ALSIN" 

Perşembe sabahı site güvenliğinin önünde Mustafa Ç.’in beklediğini iddia eden Havva Ç., "Çocukları beraber okula götürüyorlar. Kafeye gidiyorlar, perşembe sabahı meğer geceden güvenliğin oraya gelmiş. Onu alıp gidiyor. Ablam neredesin diye arıyor. Sanki içine doğmuş gibi onu arıyor. ‘Anne getireceğim’ diyor. 2 saat sonra telefonlar kapanıyor. Hiçbirine ulaşamıyorlar. Jandarma kızınız hastanede diye arıyor. 9 yerinden bıçaklanmış kaçamamış. Çantası yırtılmış. Arabanın içinde öldürmüş. 33 yaşında fidan gibi kız, ne söylenir ki. En ağır şekilde ceza almasını istiyorum. O da bizim akrabamız. Vicdan azabından kendi azar azar kendisi ölsün" diye konuştu. 

BUGÜNE KADAR KİMSEYE BİR ŞEY SÖYLEMEDİ 

G.Ç.’in kuzeni Cevriye Ç. de, "Sadece bu son olsun diyebiliriz. Gözde çok sessiz, içine kapanıktı. Gözde kapalı kutuydu. Annesine, ablasına, abisine ya da yakınlarına hiçbir şey söylemezdi. 1 hafta 10 gün öncesine kadar kapalı kutuydu. Eşi sürekli dövüyormuş, kafasına vuruyormuş. O gün de kafasına vurmuş, ablasını aramış. Ablası bizden birine ulaşıyor gidip alıyorlar. Annesi yanındaydı. 2-3 günlüğüne Yalova’ya dönmüştü. O zaman anlatmaya başlamış. Beni dövüyordu, başıma vuruyordu demiş, bugüne kadar hiç kimseye en ufak bir şey söylemedi" dedi.