Sokağa çıkma kısıtlamasını delen sürücü pes dedirtti

Sokağa çıkma kısıtlamasını delen sürücü pes dedirtti
Güncelleme:

Bursa’da sokağa çıkma kısıtlamasında ehliyetsiz ve alkollü olarak araç kullanan bir sürücüye 6 bin 963 TL ceza kesildi. Sürücü kendisini görüntüleyen basın mensuplarına, “İyi çek. Alkol var, her şey var, sıkıntı yok” diye seslendi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında kentin birçok noktasında denetim yaptı. Ekipler, İnegöl ilçesi Orhaniye Mahallesi Ankara Caddesi’nde, bir otomobili durdurdu. 

"HER ŞEY VAR SIKINTI YOK"

İzin belgesi olmadığı belirlenen sürücü Rahmi A.’ya alkol muayenesi yapılmak istendi. Ancak muayeneyi reddeden sürücü, polis ekiplerine de zor anlar yaşattı. Rahmi A., bu sırada kendisini görüntüleyen basın mensuplarına, “Çekiyor musun? İyi çek. Alkol var, her şey var, sıkıntı yok” dedi.

 'ALKOLMETREYE ÜFLEMEMEK İÇİN DİRENDİ'

Polisin yoğun çabasına rağmen alkolmetreye üflemeyen Rahmi A.’ya, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden 3 bin 150 TL, ehliyetsiz araç kullanmaktan 2 bin 473 TL ve alkollü araç kullanmaktan 1340 TL cezai işlem uygulandı. Ehliyetine el konulan Rahmi A., polis ekiplerince karakola götürüldü.