TEM'de feci kaza ! İstanbul - Ankara yolu trafiğe kapandı

TEM Otoyolu Bolu kesiminde TIR, kamyon ve hafif ticari aracın çarpıştığı kazada 3 kişi yaralanırken, 3 araç alev alev yandı. Kaza sonrası İstanbul ve Ankara istikameti trafiğe kapandı.

TEM'de feci kaza ! İstanbul - Ankara yolu trafiğe kapandı
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Bolu'da, TEM yolu Bolu kesiminde TIR, kamyon ve hafif ticari aracın karıştığı kazada 3 kişi yaralandı. Kazanın ardından 3 araç da alev alev yanarken, yolun Ankara istikameti yarım saat trafiğe kapalı kaldıktan sonra açıldı. İstanbul istikameti ise 6.5 saat sonra trafiğe açıldı.

Kaza, saat 14.30 sıralarında TEM yolunun Köroğlu Park mevkiinde meydana geldi. İstanbul yönüne giden kamyon, hafif ticari araç ve TIR çarpıştı. Kazada yaralanan 3 kişi ambulanslarla hastanelere kaldırıldı.

Kazanın ardından 3 araç da alev alev yandı. Kaza nedeniyle yolun İstanbul yönü tamamen ulaşıma kapandı. Ankara yönü ise yarım saat ulaşıma kapalı kaldıktan sonra kontrollü şekilde 2 şeritten trafiğe açıldı. Yolun kapalı olması nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu. Sürücüler araçlarından inip yangını izledi. Yanan araçları soğutma çalışması sürüyor. Araçlardaki yangın tamamen söndürüldükten sonra yolu trafiğe açma çalışmaları başlayacak.

YOL AÇILDI
Bolu'da TEM Otoyolu'nda 3 aracın yandığı kazada araçlar yoldan kaldırıldı. Karayolları ekipleri tarından yaklaşık 6,5 saatlik çalışma sonucu TEM Otoyolu'nun İstanbul istikameti trafiğe açılabildi. Yolda trafik 2 şeritten sağlanıyor. Yolun sağ şeridinde bulunan kamyonu kaldırma çalışmaları ise sürüyor.


DHA

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
kaza , tem