Yeni anne olmuştu... Genç öğretmen evinde ölü olarak bulundu

Yeni anne olmuştu... Genç öğretmen evinde ölü olarak bulundu
Güncelleme:

Aydın'da bundan 40 gün önce anne olduğu öğrenilen 35 yaşındaki bir İngilizce öğretmeni evinde ölmüş halde bulundu.

Aydın'ın Efeler ilçesinde İngilizce öğretmeni olarak görev yapan ve 40 gün önce bir bebek dünyaya getiren 35 yaşındaki T.G. hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, kısa bir süre önce Mardin Adliyesi'nden görev yapan İ.G. Aydın Adliye'sine, Mardin'in Artuklu ilçesindeki Noter Cevdet Altun Ortaokulu'nda İngilizce öğretmeni olarak görev yapan T.G. da Aydın'ın Efeler ilçesindeki Dr. Fevzi-Mürüvet Uğuroğlu Ortaokulu'na atandı. 40 gün önce bir bebek dünyaya getirdiği öğrenilen T.G. fenalaştı. Eşi İ.G. tarafından 112 Acil Çağrı Merkezi'ne yapılan ihbar üzerine eve gelen sağlık ekipleri T.G.'na ilk müdahaleyi yapılarak Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Kalp krizi geçirdiği belirlenen T.G. doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. T.G.'nun acı haberini alan eşi ve sevenleri yasa boğuldu. Tuba öğretmenin cenazesinin Elazığ'ın Sün Köyü Mehdi Mezarlığı'nda toprağa verileceği öğrenildi.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından T.G.'nun vefatı nedeniyle yayımlanan taziye mesajında, "Efeler ilçesi Dr. Fevzi-Mürüvet Uğuroğlu Ortaokulu'nda görevli İngilizce öğretmenimiz T.G.'nun vefat haberini öğrenmiş bulunmaktayız. Öğretmenimize Allah'tan rahmet, kederli yakınları ve eğitim camiamıza başsağlığı diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

İHA