Yılanın ağzından kurbağa kurtardı

Yılanın ağzından kurbağa kurtardı

Bursa'da bir adam, yakaladığı yılanın ağzından kurbağa kurtardı.

Bursa’da bir peyzaj firmasının bahçesinde yakaladığı kurbağayı yemeye çalışan yılanı görenler kurbağayı kurtarmak için seferber oldu. Elinde kürekle gelen bahçıvan kurbağayı yılandan kurtardı. Yılan kaçarken kurbağa yem olmaktan bahçıvan sayesinde kurtuldu.

050720151414188753988_2.jpg

Merkez Osmangazi ilçesi Balat Mahallesindeki bir peyzaj firmasının bahçesindeki bitkiler arasına gelen yılan buradaki kurbağayı yakaladı. Bahçeden kurbağa sesi gelmesi üzerine firma çalışanları, çiçeklerin arasını kontrol etti. Zehirli olduğu iddia edilen yılanın yakaladığı kurbağayı yemeye çalıştığını gören çalışanlar paniğe kapıldı. Yılanın ağzından kurbağayı kurtarmaya çalışan firma çalışanları bir bahçıvandan yardım istedi. Eline aldığı kürekle yılanın yanına gelen bahçıvan Sürmeli Ertek kurbağayı yılana yem olmaktan kurtardı. Kurbağa bir süre bahçeden ayrılmazken yaklaşık 2 metre uzunluğundaki yılan ise ortadan kayboldu. Elindeki kürekle yılanı aramasına rağmen bulamayan Sürmeli Ertek, şöyle dedi:

"Buralarda yılan çok oluyor. Geçen günlerde iki metre uzunluğunda bir yılan yakaladım. Bugün de kürekle kurbağayı yemek isteyen yılanı uzaklaştırdım. Kurbağa kurtuldu, ama yılan kaçtı. Bahçıvanlık yapıyorum. Yılandan korkmuyorum. Kurbağayı yemeye çalışan yılan zehirli bir yılandı.