Çapkın hırsızlar yakalandı

Yönetmen Hasan Tolga Pulat'ın lüks otomobilini çalan hırsızlar çapkınlık yaparken yakalandı.

Çapkın hırsızlar yakalandı
A+ A-

Yönetmen Hasan Tolga Pulat'ın lüks otomobilini çalarak çapkınlık yapmaya çıkan üç hırsız polisin dikkati sayesinde yakalandı. Yolda yürüyen kızların yanına yaklaşarak gezme teklifinde bulunan hırsızları takibe alan polis düzenlediği operasyonla üç kişiyi yakaladı. Şüphelilerden Seyithan D.'nin daha önceden 22 kez, Ümit A.'nın ise 20 kez yakalandığı öğrenildi.

Şişli’de oturan dizi ve film yönetmeni Hasan Tolga Pulat’ın evine  15 Eylül 2017 tarihinde hırsızlık için giren üç kişi içeriden aldıkları kontak anahtarını kullanarak kapıda park halinde duran lüks otomobili çaldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken şüpheliler 10 gün sonra Avcılar’da ortaya çıktı.

Avcılar’da yolda yürüyen kızların yanına yaklaşarak  gezme teklifinde bulunan üç kişi şüphe üzerine polis ekipleri tarafından takibe alındı. Şüphelilerin yolda ikna ettikleri kızlarla bir kafeteryaya gittiği belirlendi. Kullandıkları otomobilin plakasının sahte olduğunun tespit edilmesi üzerine operasyon için düğmeye basıldı. Şüpheliler Seyithan D.(20), Ümit A.(18) ve Batuhan D.(18) gözaltına alındı, Şüphelilerin kullandığı otomobilinde Şişli’den çalınan yönetmen Hasan Tolga Pulat’ın otomobili olduğu tespit edildi.

Ünlü yönetmen Hasan Tolga Pulat, Güzel Günler Göreceğiz, Merdiven Baba gibi filmlerin yönetmenliğini yapmıştı…

ÇOK SAYIDA SABIKALARI ÇIKTI

Oto hırsızlık Büro Amirliğine getirilen şüphelilerden Seyithan D.’nin daha önceden 22 kez, Ümit A.’nın da 20 kez hırsızlık suçundan polise geliş kaydı olduğu öğrenildi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Seyithan D. tutuklanırken, diğer şüpheliler adli kontrol ile serbest bırakıldı.