Öğretmen evine giderken infaz edildi !
Avusturya'ya misilleme ! Böyle arandılar
3 belediye başkanı hakkında bomba iddia !

Çift sıra park edenlere ceza yağdı

Manisa'da çift sıra park yapan araçlara ceza kesildi.

Çift sıra park edenlere ceza yağdı
A+ A-

Manisa'da çift sıra parkları engellemek için üç ayrı noktaya uyarıcı pankart asıldı. 4 saatte yukarıya bakmayı 'akıl edemeyen' 226 sürücü ceza yedi.

Manisa’nın Şehzadeler İlçesi’nde trafiğin yoğun olduğu Doğu, 8 Eylül ile İzmir Caddesi üzerinde duyarsız sürücüler sebebiyle yaşanan çift sıra parkları engellemek isteyenManisa Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, 3 ayrı noktaya uyarıcı nitelikli pankart astı. Pankartın asılmasından itibaren geçen dört saatlik sürede 226 sürücüye 92’şer TL para cezası kesildi.

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi, çift sıra parkları önlemek amacıyla sürücüleri uyarıcı nitelikli pankart uygulaması başlattı. Pankartlı uygulama ilk olarak Şehzadeler İlçesi’nde çift sıra parkların yoğun olduğu Doğu, 8 Eylül ve İzmir Caddeleri üzerinde başladı. Üç ayrı noktaya "Sayın sürücüler ikinci sıraya park eden araçlara 92 TL para cezası yazılmaktadır" yazılı pankart asılıp, araç sürücüleri uyarıldı. Pankartlı ve trafik polislerinin anonslu uyarılarını dikkate almayan sürücülerin araçları fotoğraflanıp, cezai işlem uygulandı.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Yusuf Onat, Yunusemre ile Şehzadeler İlçeleri’nde trafiğin yoğun olduğu bölgelerde çift sıra park uygulamasının sürekli olarak yapıldığını belirterek, "Çift sıra parklar sebebiyle yoğun şikayetler alıyoruz. Trafik ekiplerimiz sürekli ikaz ve uygulama yapmasına karşın bir çok sürücümüz uyarıları dikkate almıyor. Artık çift sıra parklara tavizimiz yok. Sürücünün ’5-10 dakikalık işim var’, ’Hemen geleceğim’ gibi sözlerini de dikkate almayacağız. Şehir trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde rahat trafik akışını sağlamak amacıyla çift sıra patlara cezai işlem uygulayacağız. Kimsenin trafik akışını engellemek gibi bir lüksü yok" diye konuştu.

Uyarıcı nitelikli pankartın asılmasından sonra geçen dört saatlik zaman içerisinde İzmir, Doğu ve 8 Eylül caddeleri üzerinde yapılan çift sıra park uygulamasında toplam 226 sürücüye 92’şer TL para cezası kesildi.