Çok sayıda asker gözaltına alındı

Darbe girişimi ile ilgili çok sayıda rütbeli ve asker gözaltına alındı.

Çok sayıda asker gözaltına alındı
A+ A-

İstanbul ve Ankara'da yaşanan askeri kalkışma esnasında İstanbul Vatan Caddesi'nde 1 albay ile 3 asker, emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı

ÇEVİK KUVVETİ BASAN ASKERLER GÖZALTINDA

İstanbul Bayrampaşa’da Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nü basan askerler, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

CUMUHURBAŞKANLIĞI SARAYI'NA GİRMEYE ÇALIŞAN 13 ASKER GÖZLATINDA

Darbe girişiminekatılan ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne girmeye çalışan 3'ü rütbeli 13 asker gözaltına alındı.

BURSA İL JANDARMA KOMUTANI GÖZALTINA ALINDI

Bursa İl Jandarma Komutanı Albay Yurdakul Akkuş, Garnizon Komutanı Jandarma Tümgeneral Seyfullah Saldık'ın talimatı ile gözaltına alındı.

Darbe girişimi sonrası Bursa'da binlerce kişi sokağa çıkarken Bursa İl Jandarma Komutanı Albay Yurdakul Akkuş, iddiaya göre darbe girişiminden sonra komutanlığa gelerek kendisine sıkıyönetim komutanı sorumluluğu verildiğini belirterek toplantı yapmak istedi. Bu sırada devreye giren Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık, "Ben kanunsuz emri tanımıyorum. Burada sorumluluk bende" diyerek Albay Yurdakul Akkuş'u dışarı çıkardı.

Tümgeneral Saldık daha sonra Bursa Valisi İzzettin Küçük ile görüştükten sonra İl Jandarma Komutanı Albay Yurdakul Akkuş'un gözaltına alınması talimatını verdi. Bu gelişmenin ardından Albay Yurdakul Akkuş, Osmangazi Liçe Jandarma Komutanlığı'nda gözaltına aldı. Ardından polis ekiplerine teslim edildi.

Bursa'da yaklaşık iki yıldır görev yapan Albay Yurdakul Akkuş'un tayini Ankara'ya çıkmıştı.

TUĞAMİRAL İÇİN GÖZALTI KARARI

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı, Mersin Garnizon ve Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan hakkında "darbeye teşebbüs" suçundan gözaltı kararı aldı.