Cumhurbaşkanlığı'nda tepki çeken görüntüler!

Türkiye genelinde koronavirüs salgını nedeniyle her türlü etkinlik yasaklanırken, Cumhurbaşkanlığı'nda IRak Başbakanı Mustafa El Kazımi için düzenlenen ziyafet tepki çekti.

A+ A-

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi onuruna Cumhurbaşkanı Külliyesi’nde verdiği ziyafetin görüntüleri ortaya çıktı.

Yemeğe katılan konuklardan birinin cep telefonuyla çektiği görüntü sosyal medyada paylaşıldı. Arapça müzik eşliğinde verilen ziyafet sofrasında Erdoğan yemek yerken görülüyor.

Meclis’te bütçe görüşmeleri sırasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Altay, “Arkadaşlar millet aç, perişan. Evet herkesin midesine bir şey giriyor; kuru ekmek giriyor” dedi. AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin ise “O zaman aç değil demek” yanıtını vermişti.

15 Aralık günü gerçekleşen ‘kuru ekmek’ tartışmasından iki gün sonra, Erdoğan’ın, el-Kazımi onuruna ziyafet vermesi sosyal medyada tepkilere neden oldu. Ziyafette koronavirüs önlemlerine uyulmadığı, masalardaki sandalyeler arasında boşluk bırakılmaması ve maske takılmaması da dikkat çekti.