Dikkat ! Hava sıcaklıkları 12 derece birden düşecek !

Dikkat ! Hava sıcaklıkları 12 derece birden düşecek !
Güncelleme:

Türkiye bu hafta itibariyle sonbahar havasına giriyor. Cuma günü sıcaklık değerlerinin 35 dereceden 23 dereceye düşmesi bekleniyor.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), 21 Eylül'den itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağını bildirdi. Açıklamada, "21 Eylül'den itibaren kuzey yönlerden esmesi beklenen rüzgarların Balkanlar üzerinden taşıyacağı soğuk ve yağışlı havanın etkisiyle yaz değerlerinde seyreden sıcaklıkların, hissedilir derecede azalarak yerini sonbahar havasına bırakması bekleniyor" denildi.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Isparta, Burdur, Afyonkarahisar, Konya ve Çankırı'nın batı ilçeleri, Bolu'nun güneydoğu çevreleri ile Antalya'nın yüksek kesimlerinin kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. 

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının ülke genelinde mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam etmesi bekleniyor. Rüzgarın, genellikle kuzey yönlerden, güney kesimlerde güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

  Ankara: Parçalı, öğle saatlerinden sonra yer yer çok bulutlu 35
  İstanbul: Parçalı, zamanla az bulutlu 32
  İzmir: Az bulutlu ve açık 35
  Adana: Az bulutlu ve açık 35
  Antalya: Az bulutlu, iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yüksek kesimleri kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı 30
  Samsun: Parçalı bulutlu, iç kesimleri yer yer çok bulutlu 26
  Trabzon: Parçalı bulutlu, iç kesimleri yer yer çok bulutlu 27
  Erzurum: Az bulutlu, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu 28
  Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 38