Göreve almalar o kuruma da sıçradı !

Göreve almalar o kuruma da sıçradı !

Darbe girişimi sonrasında görevden almalar Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na da sıçradı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunca (BTK) pasif görevlerde istihdam edilen 170 personelin açığa alındığı, bu kişiler hakkında soruşturma süreci başlatıldığı, ayrıca kurum destek hizmetlerinde çalışan 58 personelin de görevden alındığı bildirildi.

BTK'dan yapılan açıklamada,15 Temmuz 2016'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) ülkenin demokratik hukuk düzenine yönelik darbe girişiminde bulunduğu, bu girişimin milletin ülkesine ve iradesine kararlı bir şekilde sahip çıkması ve takdire şayan birlikteliğiyle engellendiği belirtildi. 
Açıklamada, demokrasi ve hukuk devleti ilkelerinden taviz vermeden, milletin ve devletin geleceğini tehdit eden tüm terör örgütlerine, yapılarına, bunlarla

ilişkili tüm kişi, kurum ve kuruluşlara karşı yürütülen mücadelenin amansız ve tavizsiz şekilde devam ettiği vurgulandı.

20 Temmuz 2016 itibarıyla, kurumun merkez ve taşra teşkilatında görev yapan toplam 741 personelinden, pasif görevlerde istihdam edilen 170'inin açığa alındığı ve bu kişiler hakkında soruşturma süreci başlatıldığı ifade edilen açıklamada, ayrıca kurum destek hizmetlerinde çalışan 58 personelin de görevden alındığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bununla birlikte; imtiyaz sözleşmelerindeki hükümler uyarınca imtiyaz sözleşmesi sahibi Telekomünikasyon işletmecilerinde terör örgütü mensuplarının ve işbirlikçilerinin kamu hizmeti niteliğinde bulunan iletişim hizmetlerinde mevcut istihdam edilenlerin değerlendirilmesi, yeni istihdamların da önlenmesi hususunun kurumumuzca titizlikle takip edileceği ve ilgili mevzuat uyarınca gerekli müeyyidenin uygulanacağı, kamuoyuna saygıyla duyurulur."