Hayat Eve Sığar uygulamasına sokak sokak korona haritası geldi!

Hayat Eve Sığar uygulamasına sokak sokak korona haritası geldi!

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasına yeni bir özellik eklendi. Bu özelliğe göre, korona virüs hasta sayıları, bölge bölge izlenebilecek.

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Hayat Eve Sığar uygulaması bir süreden bu yana vatandaşlar tarafından kullanılıyordu. Uygulama ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Buna göre, uygulamaya yeni eklenen özellik ile korona virüs yoğunlukları bölge bölge görülebilecek.

Uygulama, korona virüsü testi pozitif olan kişilerin yoğun olarak bulundukları bölgeleri gösteriyor. Uygulama, her gün kullanıcılara sağlık bilgilerini soruyor. Kullanıcılar, ‘ailem’ bölümüne dahil ettikleri insanlardan herhangi biri pozitif ya da temaslı ise uyarılıyor. 

Uygulama vatandaşları korona virüs konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirildi. 

Uygulama ile telefon numarası doğrulaması yapılarak adım adım sorulan soruları cevaplayıp, korona virüs hastalığı ile ilgili şikayetlere göre nasıl davranılması gerektiği belirtiliyor. Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına ulaşılabiliyor.

Hayat Eve Sığar uygulaması yayınlandıHayat Eve Sığar uygulaması yayınlandı