için kaldı

Irak'ın kuzeyinde TSK üssüne roketli saldırı!

Irak'ın kuzeyinde TSK üssüne roketli saldırı!
Güncelleme:

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyindeki Başika üssüne roketli saldırı düzenlendi. Roketlerin üs bölgesine isabet etmediği bildirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'taki Başika üssüne roketli saldırı gerçekleştirildi. Roketlerin üsse isabet etmediği bildirildi.

Irak'ın kuzeyinde, Musul yakınlarındaki Türk Silah Kuvvetleri'nin Başika Üssü'ne roketli saldırı yapıldı.

NTV'de yer alan habere göre; Türk yetkilileri taciz atışlarının üs bölgesine isabet etmediğini bildirdi. Üs bölgesinin çevresine düşen roketler, herhangi bir hasar ya da zayiata yol açmadı.

BAKAN AKAR: TACİZLERE MİSLİYLE KARŞILIK VERİLİYOR

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TBMM'de AK Parti grup toplantısı öncesi basın mensuplarının, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Irak'ın kuzeyindeki üs bölgesine yönelik gerçekleştirilen roket saldırısına ilişkin sorusunu cevapladı. Akar, TSK'nın terörle mücadelesinin devam ettiğine dikkat çekerek, "En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadele devam edecek. Suriye'nin kuzeyinde, Irak'ın kuzeyinde, aralıksız artan bir şiddette, artan bir tempoda; terörü, teröristi kaynağında yok etmek amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mehmetçik şiddetli soğuk ve derin kar olmasına rağmen artan bir azim ve gayretle büyük bir kahramanlıkla mücadeleyi sürdürüyor. Zaman zaman tacizler, saldırılar oluyor. Bunlara karşı da anında misliyle gerekli karşılık veriliyor. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadele devam edecek" dedi.