Hoffenheim - Başakşehir: 3-1
Uzmanlar yine ezber bozdu ! Yaşlılara yer verilmeli mi ?
Erdoğan'dan AB ve ABD hakkında sert sözler

İstanbul Valililiği'nde Hüseyin Avni Mutlu detayı

İstanbul Valiliği'ndeki bayramlaşma töreninde FETÖ'den tutuklanan eski vali Hüseyin Avni Mutlu'nun fotoğrafının kaldırılmaması dikkat çekti.

İstanbul Valililiği'nde Hüseyin Avni Mutlu detayı
A+ A-

İstanbul Valiliği'nde Kurban Bayramı nedeniyle bayramlaşma töreni düzenlendi. İstanbul Valisi Vasip Şahin, kurban kesimi ve güvenlik önlemlerine yönelik tedbirlerin alındığını belirtti. Bayramlaşma töreninde dikkat çekici bir ayrıntı göze çarptı. Valilik duvarında, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun fotoğrafının durduğu görüldü.

İstanbul Valiliği’nde Kurban Bayramı nedeniyle bayramlaşma töreni düzenlendi. Törende İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avseven, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ildeki kamu kurum ve kuruluşların yöneticileriyle valilik çalışanlarının bayramlarını kutladı. Vali Şahin, törene katılanlarla tek tek bayramlaştı.

Vasip Şahin, törenin ardından bayrama yönelik alınan önlemlerle ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İstanbul’da hem trafik, hem kurban kesimi tedbirleriyle ilgili yayınladıkları genelgeleri anımsatan Şahin, "Elimizdeki mevcut personelle, imkanlarla vatantadaşımızın bayramı en iyi, en rahat ve huzurlu geçirmesi noktasında tedbirleri azami seviyede aldık. Hem personel görevlendirmesi, hem kurban kesim ve satış yerlerinin tanzimi, oradaki denetimler, hem de güvenlik noktasında vatandaşımızın çok daha huzurlu, güvenli ortamda bayram yapabilmesi için her türlü tedbiri aldık. Bu noktada da yine de ihtiyaç olduğunda, sıkıntı duyduğunda vatandaşlarımız bize bağlı çalışan birimlerin yetkilileriyle irtibata geçerlerse kendilerine destek talep ettikleri noktada da yardımcı olunacaktır" diye konuştu.

57d29983c03c0e2c1c484b0a.jpg

*FETÖ soruşturmasında tutuklanan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun fotoğrafının Valilik duvarında durduğu görüldü.

İSTANBULLULARIN BAYRAMINI KUTLADI

Vasip Şahin, bayramda tüm sağlık kuruluşları ve sosyal kurumların vatandaşın hizmetine açık olacağını dile getirdi. İstanbulluların bayramını da kutlayan Şahin, "Bayram tadında bir bayram geçirmelerini yaşamaların temenni ediyorum" dedi.

TRAFİĞE ÇIKACAK SÜRÜCÜLERE UYARILARDA BULUNDU

Bayram tatilinde trafiğe çıkacak sürücülere, İstanbul’dan gidecek olan ve İstanbul’a gelecek olan sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyaran Şahin, sürücülerden trafik kurallarına ve görevlilerin uyarılarına dikkat etmelerini istedi. Şahin, "Mutlaka bir başkasına saygıyla, bir başka sürücüye, vatandaşa daha fazla töleransla eğer trafikte seyredersek, zannediyorum kazaları da en aza indirmiş oluruz, ciğerlerimiz yanmaz." dedi.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ GEÇEN BAYRAMDAN DAHA FAZLA OLACAKTIR

Bir gazetecinin güvenlik önlemleri kapsamında personel sayısına ilişkin sorusu üzerine Vasip Şahin, "Geçen bayramdan daha fazla olacaktır. Şu anda bu kadarını söyleyeyim. Biz gerektiğinde bu mevcut önlemlere takviye olmak üzere de ayrıca kuvvetlerimiz hazır beklemektedir" şeklinde yanıt verdi.

DHA