Galatasaray zirveyi sevdi: Bursaspor 1 - 2 Galatasaray
Barzani son sözünü söyledi ! Referandum olacak mı ?
''Koltuklar kirlenmesin'' diye otobüste ayakta gittiler

Merinos cinsi koyun beşiz doğurdu

Tekirdağ'da bir besicinin merinos cinsi koyunu beşiz doğurdu herkes şaşırdı.

Merinos cinsi koyun beşiz doğurdu
A+ A-

Tekirdağ'ın Malkara İlçesinde besici Serkan Kapa'nın merinos kırması cinsi koyunu bir defada beşiz doğurdu. Kapa, "Beşiz olması bizim içinde süpriz oldu, çok sevindik" dedi.

Tekirdağ'ın Malkara İlçesi'ne bağlı Kermeyan Mahallesi'nde becisi Serkan Kapa'nın merinos kırması cinsi koyunu bir batında beşiz doğurdu. Koyunların ikiz doğurmasına alışkın olduğunu ifade eden Kapa, "Beşiz olması bizim içinde süpriz oldu, çok sevindik" dedi.

malkara-da-merinos-cinsi-koyun-bir-defada-besiz-dogurdu-7880623.jpeg

"GENELDE İKİZ DOĞURURDU, SÜRPRİZ OLDU"

İlçenin Kermeyan Mahallesi'nde besicilik yapan evli ve 2 çocuk babası 33 yaşındaki Serkan Kapa, geçen yıl satın aldığı koyunun beşiz doğurduğunu söyledi. Merinos kırması cinsi olan koyunun genelde 2 yavru doğurduğunu anlatan Kapa, beşiz doğurmasının kendileri içinde süpriz olduğunu belirterek şöyle dedi:

25 YILDIR İLK DEFA

"25 yıldır bu işle uğraşıyorum. İlk defa besicilik hayatımda beşiz yavru doğurdu. Beklemediğimiz bir doğum oldu. Şaşkınlık içerisindeyim. Çok memnunum, çok mutluyum. Çok sevinçliyim. Beşiz olan koyun yavrularım 2 yaşındaki kızım Duru ile birlikte büyüyecekler. Kızımda onları çok sevdi.

--7880610.jpeg

"GÖRENLER ÇOK ŞAŞIRIYOR"

Onlarla çok ilgileniyor. Allah'ımıza şükürler olsun ki çok mutluyuz. Bu mutlu günleri de gördüm çok şükür. Koyunumun beşiz doğurduğunu duyan komşularım akrabalarım gördüklerinde onlarda çok şaşırdılar. Görmeye gelenler iki günlük kuzularımla hatıra fotoğrafı çektiriyor. 120 kadar koyunum mevcut."