Otobüs tutup, Sezen Aksu'nun kapısına dayandılar

Sezen Aksu'nun 2017 yılında müzisyen Yaşar Gaga ile çıkardığı 'Şahane Bir Şey Yaşamak' şarkısının sözlerine tepki gösteren Milli Beka Hareketi üyesi kalabalık ellerinde Türk Bayrakları ile Sezen Aksu'nun kapısında protesto eylemi yaptı.

Sezen Aksu'nun 'Şahane Bir Şey Yaşamak' şarkısındaki, "Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e" ifadeleri sosyal medyada gündem oldu. Sezen Aksu'nun Beykoz'daki evinin önünde toplanan Milli Beka Hareketi üyeleri ise ünlü şarkıcının sözlerini protesto etti. Yaklaşık 20 kişilik grup basın açıklamasında, "Türkiye Cumhuriyeti İslam'ın son kalesi, insanlığın son umududur" dedi. Aksu'nun evinin önünde önlem alan polis ekipleri ise grubu uzaklaştırdı.

Sezen Aksu'nun 2017 yılında müzisyen Yaşar Gaga ile çıkardığı 'Şahane Bir Şey Yaşamak' şarkısı gündem oldu. Sezen Aksu yeniden klip çekilen şarkısını sosyal medya hesabından paylaştı. Şarkıda geçen, "Binmişiz bir alamete. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e..." sözleri ise sosyal medyada polemik oldu.

 

EVİNİN ÖNÜNDE PROTESTO

Sezen Aksu'nu Beykoz Kanlıca'daki evinin önünde toplanan yaklaşık 20 kişilik grup, şarkısında geçen bazı sözlerinden dolayı sanatçıyı protesto etmek istedi. Ancak polis ekipleri grubu uzaklaştırdı. Bunun üzerine yakındaki Kanlıca Meydanı'nda saat 20.30'da toplanan grup, Sezen Aksu'yu protesto edip, basın açıklaması yaptı.

 Kanlıca Meydanı’nda gerçekleşen açıklamada sanatçının şarkısında bulunan bazı sözler protesto edildi. Polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Açıklama sonrası grup sorunsuz şekilde dağıldı.

 "BURAYA ÜMMETİN VE MİLLETİN SESİ OLMAK İÇİN GELDİK"

Açıklamada bulunan Milli Beka Hareketi Başkanı Murat Şahin toplanma sebeplerini belirterek, “Bugün burada toplanmamızın sebebi, Sezen Aksu’nun yazmış olduğu bir şarkının içinde geçen 'Selam söyleyin o cahil Adem ile Havva’ya' sözlerine tepki vermek. İnsanlığın atası olan İlk Peygamber Hz. Adem Aleyhisselama ve Hz. Havva Annemiz Aleyhisselama alenen aşağılanmasına karşılık bu 'Minik Cahile' haddini bildirmek için burada toplanmış bulunmaktayız. Şunu özellikle ifade etmek isterim ki, biz buraya kimseyi tehdit etmeye gelmedik, biz buraya bu Milletin ve bu Ümmetin haklı sesi olmaya ve bu kalenin de İslam'ın son kalesi olduğunu dosta düşmana haykırmaya geldik" dedi.