PKK'ya büyük darbe! Üst düzey hain öldürüldü

PKK'ya büyük darbe! Üst düzey hain öldürüldü
Güncelleme:

Suriye'nin kuzeyindeki Kamışlı'da, MİT tarafından düzenlenen operasyonda PKK/YPG'nin sözde Kamışlı eyalet yöneticisi Muhsin Yağan etkisiz hale getirildi.

MİT, Suriye/Kamışlı'da PKK-YPG sözde eyaleti genel sorumlusu Rezan Cavit kod Yusif Mehmud Rebani'yi etkisiz hale getirdiği operasyondan sonra bu kez de sözde Kamışlı Eyaleti Yöneticisi Dijvar Silopi kod Muhsin Yağan'ı etkisiz hale getirdi.

SINIR HATTINDA EYLEM TALİMATLARINI O VERİYORDU

Güvenlik güçlerine yönelik sınır hattında taciz atışları, havan atılması şeklinde Terör örgütü PKK/YPG'nin eylem talimatlarını veren Muhsin Yağan, geçmişte çok sayıda şehit verilen eylemlerin planlayıcısı ve uygulayıcısı olduğu için MİT'in, listesine alındı. Son dönemde Suriye'den sınır hattındaki askerlere yönelik saldırı talimatlarını vermesi nedeniyle, zayiatın önüne geçmek amacıyla M.YAĞAN'a yönelik operasyonu Kamışlı’da düzenledi.

ALDIĞI SON TALİMAT ÖLÜME GÖTÜRDÜ

Dijvar Silopi kod Muhsin Yağan, PKK içerisinde uzun yıllar Türkiye, İran ve Irak kırsalında silahlı faaliyet yürütmesi akabinde Karayılan'ın talimatıyla Suriye'ye geçmişti. PKK saflarına 1990'li yıllarda katılan Muhsin Yağan, Türkiye'de Şırnak kırsalında faaliyet yürütmesi akabinde Irak/Kandil, İran/Kelareş, Irak/Zap, Gare, Metina, Mahmur bölgelerinde sorumlu düzeyde bulunmuştu. Son olarak 2020 yılında Murat Karayılan'ın talimatıya Suriye/Kamışlı'ya gönderilmiş, burada Kamışlı Eyaleti Yöneticisi olarak görev yürütüyordu. 

Etiketler suriye mit pkk