AK Parti'de deprem! Bu vekillerin hepsinin üstü çizildi

AK Parti'de deprem! Bu vekillerin hepsinin üstü çizildi
Güncelleme:

AK Parti iktidarına en yakın isimlerden Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Erdoğan'ın 2023 seçimlerinde AK Parti'nin mevcut milletvekillerinden yüzde 40'ını yeniden aday göstermeyeceğini açıkladı.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, AK Parti'nin seçim çalışmalarını yazdı. Milletvekili adayı yapılmayanların yerel seçimlerde değerlendirileceğini belirten Abdülkadir Selvi "AK Parti’de milletvekili listelerinde değişiklikler bekleniyor. Ama bu yüzde 60-70 seviyesinde değil. Yüzde 40’ın biraz üzerinde olabilir deniliyor.  Milletvekili listelerine girmeyenlerin yerel seçimlerde belediye başkan adayı olarak değerlendirilmesi gündemde.

eşkilatlardan milletvekili adayı olacaklar ya da seçimde yeterince performans göstereceği düşünülmeyenler istifa ettirilecek. Teşkilatların önemli oranda korunması düşünülüyor." diye yazdı.

Abdülkadir Selvi  bugünkü yazısında ilginç bir iddia ortaya attı. Muhalefet tarafından yapılan anketlerin tersine Abdülkadir Selvi Erdoğan'ın ilk turda seçildiğini söyledi: 

"Cumhurbaşkanlığı seçiminde muhalefet ortak aday çıkarsa da çoklu adayla girilse de Erdoğan açısından bir risk gözükmüyor. Erdoğan, Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ya da Mansur Yavaş’la yarıştığı takdirde ilk turda ama farklı oranlarda seçimi kazanıyor. Cumhur İttifakı’nın Parlamento’da da çoğunluğu sağlaması için çalışılıyor. AK Parti’nin 300’ün üzerinde milletvekili çıkarması için çaba gösteriliyor."

Abdulkadir Selvi'nin Hürriyet gazetesindeki yazısının tamamı için...