Andy-AR: ''AK Parti'yi % 49'u gördük ama..''

Andy-AR: ''AK Parti'yi % 49'u gördük ama..''

Araştırma şirketi Andy-AR'ın patronu Faruk Acar'dan ilginç sözler..

Daha önceki seçimlerde doğru tahminler yapmasıyla bilinen fakat 1 Kasım seçimlerini bilemeyen araştırma şirketleri arasında yer alan ANDY-AR'ın Başkanı Faruk Acar, CNN Türk'te çarpıcı açıklamalar yaptı.

Seçim sürecinde gelişen olaylar nedeniyle araştırma şirketleri üzerinde baskı olduğunu kaydeden Acar, son haftaya girerken 85 seçim bölgesinde 12 bin 793 denekle yaptıkları araştırmada AK Parti'yi 49,69 olarak bulduklarını fakat sonucun hatalı olduğunu düşünerek 2 bin 400 kişilik yeni bir anket yaptırdıklarını söyledi.

Faruk Acar şunları söyledi:
"85 seçim bölgesinde, 12 bin 793 denekle saha araştırmasında yüzde 49.69'u gördük. Açıklamadık. Burada bir mahalle baskısından bahsedebiliriz. '43,7 ve tek başına iktidar' dediğimde bile bana nasıl yaklaşıldığını, mailleri, Twetter'dan gelenleri falan bir göstersem herkes şoka uğrar.

Buna rağmen 49.69'u gördük. hatalı olduğunu düşünerek hemen sahama döndüm ve 'durdurun bu çalışmayı bu çalışma yanlış. Yeni araştırmaya çıkalım' dedim. 2 bin 400 denekle yaptığımız araştırmanın sonucunu açıkladık"