Arınç'ın bu sözleri Erdoğan'a mı ? ''Birileri ben ekonomistim diyor''

Arınç'ın bu sözleri Erdoğan'a mı ? ''Birileri ben ekonomistim diyor''
Güncelleme:

AK Partili Bülent Arınç, Genç Hukukçular buluşmasında yaptığı konuşma ile gündeme damgasını vurdu. Arınç'ın, "Birileri ben ekonomistim diyor, bende kendime iyi bir hukukçuyum diyorum. Ama lafı gelmişken söyleyeyim, hukuk fakültesini bitirmek hukukçu olmak için yeterli değildir" sözleri akıllara Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "ben ekonomistim" sözlerini getirdi.

TBMM eski Başkanı Bülent Arınç Konya’da gerçekleştirilen genç hukukçular buluşmasına katıldı.

Genç hukukçuların sorularını yanıtlayan Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı. İşsizlik ve ekonomi konusunda değerlendirmelerde bulunan Bülent Arınç, "Birileri ben ekonomistim diyor, bende kendime iyi bir hukukçuyum diyorum. Ama lafı gelmişken söyleyeyim, hukuk fakültesini bitirmek hukukçu olmak için yeterli değildir. Hukuk bir misyondur, yani ölçüsü olan bir şeydir." ifadelerini kullandı.

"BİRİLERİ BEN EKONOMİSTİM DİYOR"

İyi bir hukukçu olmak için hukuk fakültesini bitirmenin yetersiz olduğunu vurgulayan Bülent Arınç "Siyasetin dili nezakettir. Siyasetin dili geneli kucaklamaktır. Siyasette şiddetin dilini kullanamazsınız. Şiddetin dili tehdittir, hakarettir, kötülemektir. Birileri ben ekonomistim diyor, bende kendime iyi bir hukukçuyum diyorum. Ama lafı gelmişken söyleyeyim, hukuk fakültesini bitirmek hukukçu olmak için yeterli değildir. Televizyon programlarında öyle soytarı adamlar izliyorum ki ben altında profesör yazıyor, hukukçu yazıyor. Hukuk bir misyondur, yani ölçüsü olan bir şeydir." dedi.