Bahçeli ve Yıldırım'dan 'darbe' açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım ve MHP lideri Devlet Bahçeli Çankaya'da görüştü.

Bahçeli ve Yıldırım'dan 'darbe' açıklaması
A+ A-

Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel BaşkanıDevlet Bahçeli ile görüştü.Çankaya Köşkü'nde basına kapalı gerçekleşen görüşme yaklaşık 40 dakika sürdü. Görüşme sonrası iki lider, ortak açıklama yapmak üzere kameraların karşısına geçti ve önemli açıklamalarda bulundu.

"İKTİDARIN DİK DURUŞUYLA KISA SÜREDE BASTIRILMIŞTIR"

Bahçeli, konuşmasından satır başları şu şekilde: "Önümüzdeki günlere ışık tutabilecek yaklaşımlar ortaya konulmuştur. 15 Temmuz'da başlayan darbe teşebbüsü mevcut iktidarın dik duruşu nedeniyle kısa sürede bastırılmıştır. Çok kısa sürede darbenin hemen sonuçları net görülmemekle birlikte, tehlike boyutundan uzaklaştırılmıştır. Sayın Başbakanı'mıza teşekkür ediyorum, milletimize geçmiş olsun diyorum."

"BAHÇELİ'NİN DE İFADE ETTİĞİ GİBİ YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR"

Başbakan sözleri ise şu şekilde oldu: "15 Temmuz gecesi bir darbe kalkışmasını milletin iradesi ile etkisiz hale getirmiş bulunuyoruz. Darbe ile ilgili süreç milletimiz adına başarı ile sonuçlandı. Ancak işimiz sona ermedi. Sayın Bahçeli'nin de ifade ettiği gibi yapacak çok işimiz var. Bu acıları millet bir daha yaşamasın.

"BAHÇELİ'YE MİLLETİMİZ ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Bu girişimin ilk anından itibaren Sayın Bahçeli telefonla arayarak her türlü desteğe hazır olduğunu ifade etmiştir. Sadece destek değil, meydanlarda biz de olacağız demiştir. Diğer siyasi partiler de topyekün olarak terör odaklarına karşı tek yürek olmuş ve bu bela defedilmiştir. Bundan sonra yapacak işimiz var daha. Türkiye'de artık bölücü terör ve darbe girişimleri gündemi işgal etmekten çıkarılacak. Bir kez daha Sayın Bahçeli'ye milletimiz adına çok teşekkür ediyorum. Ülkemiz de tabi ki farklılıklarımız var ama hepimizin gözlerinden akan yaşlar aynı. Her zaman bu tabloyu muhafaza etmek bizlerin görevi olmalıdır. Baştan beri MHP bu hassasiyeti göstermiştir. Mesele memleket olunca gerisi teferruattır anlayışını görmekten memnuniyet duydum."