Erdoğan sigara içenlere müjdeyi verdi: ''Bindirmeye devam edeceğiz''

Cumhurbaşkanı Erdoğan “31 Mayıs Dünya Tütüne Hayır Günü” dolayısıyla gençlerle buluşma programında en çok vergi yükünün sigaraya yüklendiğini belirterek, "Acaba ne derler diye de düşünmüyoruz. Biz yine vergiyi sigaraya bindireceğiz." ifadelerini kullandı.

Erdoğan sigara içenlere müjdeyi verdi: ''Bindirmeye devam edeceğiz''
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mayıs Dünya Tütüne Hayır Günü dolayısıyla video konferans yöntemiyle gençlerle buluşma programına katıldı.

31 Mayıs Dünya Tütüne Hayır Günü dolayısıyla gençlerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Erdoğan, tütüne ve tütün ürünlerinin zararlarına karşı özellikle gençlerin arasında bilinçlenmeyi artıracak bu buluşmanın hayırlara vesile olmasını diledi.

"YİNE VERGİYİ SİGARAYA BİNDİRECEĞİZ"

En çok vergi yükünün sigaraya yüklendiğini belirte Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Şu anda vergiler içerisinde en çok vergi yükünü sigaraya yüklüyoruz. Acaba ne derler diye de düşünmüyoruz. Çünkü biz bu sigara müptelası olan vatandaşlarımızı çok seviyoruz. İstiyoruz ki onların sigara fiyatlarını arttıralım. Belki o zaman bu işten yavaş yavaş kaçarlar diye düşünüyoruz. Ama kaçmıyorlar nedense. Ama biz yine vergiyi sigaraya bindireceğiz."

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News