Vahşet ! 6 aylık hamile eşini...
Beşiktaş - Başakşehir: 1-1
Melih Gökçek istifa edeceği tarihi açıkladı !

Gül'den cemaat iddialarına sert yanıt

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kendisi hakkında ortaya atılan cemaat iddialarını sert bir dille yalanladı.

Gül'den cemaat iddialarına sert yanıt
A+ A-

Abdullah Gül, Sanberk'in 'Gülen Cemaati Dışişişleri Bakanlığı'na Gül döneminde girdi' iddiasına ateş püskürdü.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Eski Dışişleri Müsteşarı Özdem Sanberk'in iddiaları için "iftira yersiz ve maksatlı" dedi.

Sanberk, bir internet haber sitesinde verdi röportajda"Gülen cemaati üyeleri, Dışişleri Bakanlığı'na Abdullah Gül döneminde girdi" iddiasını dile getirmişti.

"MÜSTEŞARLIK YAPMIŞ OLMASI ÜZÜNTÜ VERİCİ"

Yazılı açıklama yapan Gül, "Devlet ve siyaset hayatında izlediğim en önemli ilkeler, her zaman liyakat ve devlete sadakat olmuştur" dedikten sonra şu ifadeleri kullandı:

"Bir internet sitesine verdiği mülakatta hakkımda asılsız iddialarda bulunan kişinin uzun yıllar hizmet ettiğim Dışişleri Bakanlığı'nda Müsteşarlık yapmış olması ayrıca üzüntü vericidir. Bilgi sahibi olmadan iddia sahibi olan bu kişinin, çelişkili ifadeleri ile şahit olmadığı bir döneme ait, iftiraya varan açıklamalarını yersiz ve maksatlı buluyorum."

DANIŞMANLARI DA KONUŞTU

Abdullah Gül'ün danışmanları da "Kendileri göreve gelmeden önce, her yıl 35 kişinin idari memurluktan meslek memurluğuna alındığını, bu uygulamanın Abdullah Gül döneminde devam ettiğini" belirttiler.

Danışmanlar, "Bu kişilerin Gülen cemaatine mensup olduğu için alındığı iddiası yalandır" dediler.