MHP'den Erdoğan'ı kızdıracak yerel seçim pazarlığı

MHP'den Erdoğan'ı kızdıracak yerel seçim pazarlığı
Güncelleme:

Mart 2024 yerel seçimlerine de Cumhur İttifakı çatısı altında girecek olan MHP'nin, AK Parti'den 30 büyükşehirde AK Parti'nin göstereceği adayı desteklemek için, AK Parti'den talebi ortaya çıktı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, AK Parti’nin, MHP ile Mart 2024’teki yerel seçimlerde yürütülecek işbirliğinde “2019 yılındaki işbirliğini ön plana çıkardığı” belirtiliyor. Ancak MHP kanadı, “Mart 2024’teki yürütülecek işbirliği koşullarının 2019 yılındaki koşullardan çok farklı olduğuna” işaret ediyor. Yerel seçimlerdeki işbirliğinde bu kez “denge politikasının gözetilmesi gerektiği’ belirtiliyor. MHP kanadı, işbirliğinde sağlanacak dengedeki kastı “Ne eksik ne fazla. MHP’nin hakkı neyse o” sözleriyle açıklıyor.

İşbirliği kapsamında AK Parti’nin, örneğin Ankara’da, Etimesgut, Gölbaşı ve Polatlı dışındaki bazı ilçe belediye başkanlıklarında da “MHP’nin adayına destek vereceği” konuşuluyor. Ankara’daki benzer durumun, diğer büyükşehir belediye başkanlıkları ve ilçelerinde de yaşanacağı ileri sürülüyor.

(Kaynak)