Onlarca kamu ihalesi aynı adrese gitti!

AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı ve Türkiye Verimlilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Kömürcü’nün şirketlerinin Türkiye’nin farklı illerinde kamu kurumlarından toplamda yaklaşık 5 milyon TL tutarında ihale aldığı ortaya çıktı.

Onlarca kamu ihalesi aynı adrese gitti!
A+ A-

Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın haberine göre; 2016 - 2020 arasında yapılan ihaleler incelendiğinde ihalelerin bir kısmını AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Cemalettin Kömürcü’nün şirketleri aldı. İhalelerin yapıldığı iller Gaziantep’ten Bolu’ya kadar birçok ili kapsadı.

Kömürcü’nün şirketinin 2016 - 2019 yılları arasında farklı illerde kamu kurumlarından aldığı 11 ihalenin toplam tutarı 2 milyon 68 bin TL’yi buldu.

Kömürcü’nün 2018 yılında dahil olduğu şirket ise 2018 yılında farklı illerde toplam 6 tane Sıfır Atık eğitimi ihalesi aldı. Bu ihalelerin toplam tutarı da yaklaşık 1 milyon 386 bin lira ediyor.

Şirketin adı da 2018’de değişirken şirket bu tarihten 2020 yılına kadar kamu kurumlarından aralarında yine ‘Sıfır Atık’ eğitimlerinin de olduğu ihaleler aldı. Bu ihalelerin toplamı ise 1 milyon 329 bin 575 bin TL’yi buldu. Yani Kömürcü’nün Şirketleri’nin son 5 yılda Türkiye’nin farklı illerinden aldığı ihaleler neredeyse 5 milyon TL’ye ulaştı.

Cumhuriyet