Patlamada hasar gören ev, iş, cadde ve sokaklar yenilendi

Patlamada hasar gören ev, iş, cadde ve sokaklar yenilendi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep'te kına gecesinde meydana gelen terör saldırısının gerçekleştiği sokakta hasar gören ev, iş, cadde ve sokakların onarımını bitirdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in talimatıyla saldırının gerçekleştiği Akdere Mahallesi'ne giden ekipler, gerekli notları aldıktan sonra çalışmalara başlamıştı.

Patlamada etkilenen tüm yapıların iç ve dışında sıva, boya, kapı ve pencereler ile  işyerlerinin kepenk ve darabaları yenilendi.

Yenileme çalışmaları kapsamında, sokakta camları kırılan evlere yeni cam  ve kapı takılırken, bazı binalar da yeniden boyandı. Öte yandan ekipler önceden sıvası yapılmayan evlerinde sıvasını da yaptı.

Sokak ve bina duvarlarının yanında işçiler ayrıca, evlerin içerisini de temizledi.

AİLELERE PSİKOLOJİİK DESTEK

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, patlamada hayatını kaybeden ve yaralıların yakınlarının bulunduğu hastanelerde psikolojik destek vermeye devam ediyor.

Sosyal Araştırma Merkezi tarafından bölgedeki terör mağduru 56 ailenin sosyal incelemesi yapılarak sosyal ve maddi ihtiyaçları tespit edildi. Yapılan tespitlerden sonra ailelere buzdolabı, çamaşır makinesi, fırınlı ocak, kanepe ve halı yardımı yapıldı.

Yapılan yardım ve desteklerden memnun kaldıklarını belirten mahalle sakinleri, başta Başkan Fatma Şahin olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.