Şırnak'ta çatışma: 2 asker şehit oldu

Şırnak'ın Uludere ilçesinde teröristle çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı.

Şırnak'ta çatışma: 2 asker şehit oldu
A+ A-

Şırnak'ın Uludere İlçesi'nde güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı.

Uludere İlçesi Andaç Jandarma Tabur Komutanlığı Kopki Tepe Üs Bölgesi'nde güvenlik güçleri ile teröristler arasında sıcak temas sağlandı. Teröristlerin açtığı ilk ateşle 2 asker şehit olduğu, 2 asker de yaralandı. Yaralı askerler, helikopterle Şırnak Devlet Hastanesine kaldırıldı. Çatışma bölgesine takviye birlikler sevk edilirken, geniş çaplı operasyon başlatıldı.

TSK'DAN AÇIKLAMA

Türk Silahlı Kuvvetleri olayla ilgili bilgilendirme notu yaptı. Açıklama şöyle: "21 Nisan 2017 tarihinde saat 09.30 sularında Şırnak/Uludere/Nezirkıra kırsalında bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan  kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar dileriz."

DÜN 26 TERÖRİST ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Şırnak'ın Bestler-Dereler bölgesinde sürdürülen operasyonda 26 terörist etkisiz hale getirilmişti. Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin Besta (Bestler/Dereler) sözde cephe sorumlusu SORO kod (İran uyruklu) adlı terörist olduğu açıklanmıştı.

TSK: 5 asker şehit oldu, 45 terörist etkisiz hale getirildiTSK: 5 asker şehit oldu, 45 terörist etkisiz hale getirildi

 

DHA