Süt ve dönerden sonra şimdi de ekmek skandalı!

Güncelleme:

Sosyal medyada süt banyosu ve dönerle dans skandallarından sonra, TikTok uygulaması üzerinden paylaşılan fırında çekilen görüntüler büyük tepki topladı. Görüntülerin hızla yayılması sonrası fırın sahibi ve çalışanına 18 bin 383 lira ceza kesildi.

"Süt banyosu" ve "dönerle dans" rezaletinden sonra tepki çeken bir görüntü daha geldi.

TikTok uygulaması üzerinden paylaşılan görüntülerde bir kişi, fırında pişirilmesi için tepsiye dizilen ekmek hamurundan birinin arasını açıp dondurma koyuyor.

Fırından çıkan ekmeğin ortasını açan kişinin, çıkardığı dondurma çubuğunu yaladığı görülüyor.

Bir kullanıcı, görüntülerle ilgili "Ekmek üretimini oyuncağa çevirip kamu sağlığını tehdit eden bu şahsa dur der misiniz? Bu kişi Tiktok üzerinden benzer videolar çekerek halk sağlığını riske atmaktadır. Söz konusu işletmenin tespiti için Mersin Tarım Orman İl Müdürlüğü'nü göreve çağırıyoruz" paylaşımını yaptı.

FIRININ FAALİYETİ DURDURULDU

Hazır ekmek hamurlarına hijyen kurallarına aykırı şekilde çeşitli ürünler ilave edilmesinin görüntülerinin sosyal medyada paylaşılmasının ardından bir fırının faaliyeti 30 gün durduruldu.

Operasyonda, pişirime hazır halde bekletilen ekmek hamurlarının içine dondurma, çikolata, kek, cips ile çeşitli meyve, sebze ve şarküteri ürünleri eklediği anların görüntülerini paylaştığı belirlenen fırın çalışanı Özcan Mami ile fırın sahibine, hijyen kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle 18 bin 383 lira ceza uygulandı.

Seçiniz...

Etiketler ekmek video süt tiktok