AK Partili vekilden Melih Gökçek açıklaması
Kadıköy'de linç girişimi ! Satırla saldırdıalr
Gökçek'in yüzünü Osmanlıspor güldürdü

TSK o görüntüleri paylaştı: Hayvan bile yaşamaz

TSK, Şırnak'ta teröristlerin kullandığı evlerin görüntüleri yayınladı. Açıklamada ''hayvanların dahi yaşayamayacağı yerler'' ifadesi dikkat çekti.

TSK o görüntüleri paylaştı: Hayvan bile yaşamaz
A+ A-

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ta bölücü terör örgütünün kullandığı ve zarar verdiği evlerin görüntülerini yayınladı.

TSK'dan yapılan açıklamada, "Şırnak il merkezinde bölücü terör örgütüne yönelik icra edilen operasyonlara yoğun olarak kararlılıkla devam edilmektedir. İcra edilen operasyonlarda; teröristlerin barındıkları bir yaşam alanı görüntülenmiştir.

"HAYVANLAR BİLE YAŞAYAMAZ"
Görüntülerde, teröristlerin hayvanların dahi yaşayamayacağı koşullarda kaldığı görülmektedir. Evde teröristlerin el yapımı patlayıcı yapımında kullandığı çok miktarda patlayıcı malzeme de ele geçirilmiştir. Ayrıca teröristlerin Şırnaklı vatandaşlarımızın evlerine verdikleri zararlar da yine açıkça görülmektedir. Hainler, vatandaşlarımızın evlerini kendi barınma yerleri haline dönüştürmüştür.

Evlerin zeminlerini sığınaklar yapabilmek için kazmışlar, evlerin duvarlarını ise geçiş koridorları yapabilmek için yıkmışlardır. Evde teröristlerin el yapımı patlayıcı yapımında kullandığı çok miktarda çivi, tüp gibi malzeme de ele geçirilmiştir" denildi.