Yanan aracın yanına bırakılan esrarengiz not kafa karıştırdı

Elazığ merkeze bağlı Sarıçubuk Köyü yolunda, sürücünün de içinde bulunduğu bir otomobil yanarken aracın yanında esrarengiz bir not bulundu.

Olay öğle saatlerinde Elazığ merkeze bağlı Sarıçubuk Köyü yolu üzerinde meydana geldi. Aziz A. (41) yönetimindeki otomobil, henüz belirlenemeyen bir sebeple yandı. Yol üzerinde yanan aracı fark eden vatandaşlar, durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, vücudunda büyük yanıklar oluşan Aziz A.'ın yanısıra, yanan otomobilin yakınına bırakılmış notlar buldu.

 KAĞIDA YAZILAN 4 BOMBALAMA İTİRAFI

Kalemle yazılan notta, "Hastane yolundaki bombayı patlatan benim. Kamera kayıtlarına bakarsanız, oradan geçtiğimi görürsünüz. Fünye elimin altındaydı. Bir can borcum var, öderim. Halı sahadakini de ben patlattım. Konutlar mevkiindeki bombayı da patlatan benim. Bir de aynı mıntıkadaki okul arkasındakini de” şeklinde itiraflar olduğu görüldü.

HAYATINI KAYBETTİ

Yangında vücudunda üçüncü derece yanıklar oluşan A., olay yerine gelen ambulansla Fırat Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. A., yoğun bakıma kaldırılmasının ardından, ambulans helikopter ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Hastanesi'ne nakil edilirken, hava muhalefeti nedeniyle Elazığ'a geri getirildi. Bu kez Fethi Sekin Şehir Hastanesi'ne kaldırılan A., yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

41 yaşındaki Aziz A.'ın, Diyarbakır'ın Dicle İlçesi Fatih Oratokulunda İngilizce öğretmenliği yaptığı öğrenildi. Jandarma ekipleri, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. 

Etiketler not araç yanan araç