3 belediye başkanı hakkında bomba iddia !
ABD'den ikinci ''Öcalan'' açıklaması
Kulislerden sızan Gökçek iddiası: AK Parti'den istifa edip MHP'ye geçecek

Düden tünel geçişli kavşak çalışmaları başladı

Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya ulaşımına kazandıracağı dev projelerden Düden Katlı Kavşağı çalışmaları Yeşilırmak Caddesi’nde başladı.

Düden tünel geçişli kavşak çalışmaları başladı
A+ A-

Proje tamamlandığında Kızılırmak ve Yeşilırmak caddeleri Düden Kavşağı’nı alttan geçecek yaklaşık 2 kilometrelik tünelle birbirine bağlanacak.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, tünel geçişli Düden Katlı Kavşak çalışmalarına kazmayı vurdu. Trafik yoğunluğunu önlemek için etap etap ilerleyecek proje ilk olarak Yeşilırmak Caddesi’nin doğu ve batı aksında gerçekleşiyor. Çalışmaları süresince trafik alternatif güzergahlardan sağlanıyor. İş makinelerinin kazıya başladığı caddede öncelikli olarak alt yapı çalışmaları yapılacak. 800’lük atık su ve içme suyu deplase hatları yerleştirilecek. Ardından tünel çalışmaları başlayacak.

YER ALTI TÜNELİ İLE GEÇİŞ

Antalya ulaşımında büyük rahatlama sağlayacak 45 milyon lira yatırım bedelli proje ile Gazi Bulvarı üzerinde Kızılırmak, Yeşilırmak geçişi yani Kepez Belediyesi önündeki geçiş, yer altından olacak. Mevlana Kavşağı’ndan gelip Varsak’a doğru giden araçlar Gazi Bulvarı’na gelmeden batarak, Kepez Belediyesi’nin önü de dahil, Sakarya Bulvarı’na kadar 1600 metre uzunluğundaki yeraltı tünelinden geçecek. İster Sakarya Bulvarı’na doğru ister Varsak istikametine doğru yeraltından çıkış yapılacak. Düden Kavşağı üç katlı hale gelecek. Raylı Sistem 3’ncü etabının Konuksever Mahallesi’ne ulaşacak kolu da projenin ortasından geçecek.