Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0
İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''

Sarıyer'de özel eğitimli acil müdahale ekibi 7/24 görev başında

Sarıyer’in coğrafi konumu ve ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulan, Sarıyer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde görev yapan özel eğitimli motorize ekipler vatandaşların huzur ve güvenliği için çalışıyor.

Sarıyer'de özel eğitimli acil müdahale ekibi 7/24 görev başında
A+ A-

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in talimatıyla kurulan; cankurtaranlık, ilk yardım ve arama kurtarma eğitimleri alan motorize ekip, doğal afetler, trafik kazaları, boğulmalar ve ormanlık alanda kaybolma gibi durumlarda yerinde ve zamanında müdahalede bulunmaktadır. Bronz ve gümüş cankurtaran brövesine sahip 11 kişiden oluşan ekip 3 motor ve 4 atv aracıyla güvenli bir Sarıyer için 7-24 görev başında.
 
Boğulma vakalarının çok sık  yaşandığı Gümüşdere, Kilyos ve Kısırkaya  bölgelerinde özellikle bayramda yaşanacak yoğunluğa karşı tüm hazırlıklarını tamamlayan ekip vatandaşların rahat bir yaz sezonu geçirmeleri için denetimlere başladı.
 
Özellikle Kısırkaya plajında, Jandarma, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cankurtaran Ekibi ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’yla organize çalışan, en son model araç ve ekipmanla desteklenen personel, sıkı denetimleri sayesinde can kayıplarını ortadan kaldırmayı hedefliyor. Ekip şefi Erhan Barut cankurtaran olmayan noktalarda denize girilmemesi gerektiğinin altını önemle çiziyor.