Bakan'dan ''TEOG'' açıklaması: Bir ay içinde...
İkinci el satışlarda devrim gibi düzenleme !
Erdoğan açıkladı ! Üniversiteye giriş sistemi değişiyor

STK açıklamalarına inceleme

Diyarbakır'da DTSO, DTB ile DESOB gibi sivil toplum kuruluşlarının açıklamaları hakkında inceleme başlatıldı.

STK açıklamalarına inceleme
A+ A-

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Diyarbakır'da terör  soruşturması kapsamında tutuklanan  Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan  Kışanak ile DBP'li Belediye Meclis Üyesi Fırat Anlı'nın gözaltına alınmasının ardından yaptıkları açıklama nedeniyle Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO),  Ticaret Borsası (DTB) ile Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) hakkında inceleme başlattı.

Alınan bilgiye göre, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca, terör  örgütü PKK'ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Kışanak ve Anlı'nın  gözaltına alınmasının ardından 15 oda ve borsa ile sivil toplum kuruluşu  tarafından basın açıklaması yapılarak, gözaltı kararına tepki gösterilmişti.  Sivil toplum kuruluşları arasında bulunan DTSO, DTB ve DESOB hakkında inceleme  başlatıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından görevlendirilen 2 müfettişin  Diyarbakır'a gelerek, 3 kurumun evraklarını incelemeye başladığı belirtildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması  kapsamında, hakkında gözaltı kararı verilen Kışanak 25 Ekim günü Diyarbakır  Havalimanı'nda, Anlı ise adresinde, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi  ekiplerince gözaltına alınmıştı.

Kışanak ve Anlı, 30 Ekim'de sevk edildikleri adli mercilerce  tutuklanmıştı.