Türel yükseliyor; her ankette başarı sırası yükseldi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ORC araştırma şirketi tarafından yapılan her ankette hem başarı sırasını hem de puanını yükseltti.

Türel yükseliyor; her ankette başarı sırası yükseldi
A+ A-

Ocak ayında yapılan ankette yüzde 55.4 başarı oranıyla 6 sırada, Mart ayında açıklanan ankette 58,2’le 5. sırada yer alan Başkan Türel, son ankette ise en başarılı belediye başkanları listesinde yüzde 59’la ikinci sıraya yükseldi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ORC araştırma şirketinin yaptığı Büyükşehir Belediye Başkanlarının Performans Ölçümü araştırmalarındaki yükselişini sürdürüyor. Açıklanan her ankette başarısı sırasını yükselten Türel, son açıklana ankette yüzde 59’luk oranla Türkiye’nin en başarılı 2’nci büyükşehir belediye başkanı seçildi.

BAŞARI ORANI DA ARTIYOR

Ocak ayında açıklanan “En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanları” araştırmasında yüzde 55.4 başarı oranıyla 6’ıncı olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, aynı firmanın Mart’ta yaptığı çalışmada yüzde 58.2’lik başarı oranıyla 5’nci belediye başkanı seçilmişti. Başkan Türel, sıralamanın yanı sıra memnuniyet oranını da arttırarak Haziran’da açıklanan araştırmada ise yüzde 59’luk başarı oranına yükseldi.

orc.jpg

22 BİN KİŞİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ

Dünya Araştırmacılar Derneği ESOMAR üyesi olan ORC (Objective Research Center)

tarafından 3 ayda bir yapılan Yerel Yönetimler Performans Araştırması’nın “Büyükşehir Belediye Başkanlarının Performansı” bölümü 20 Nisan- 2 Haziran 2016

tarihleri arasında yapıldı. Araştırma farklı sosyo-ekonomik ve sosyo-demografik gruba mensup kişilerden yaş, cinsiyet ve eğitim kotalarına göre tesadüfi yöntemle seçilmiş 22 bin 540 kişi ile ‘‘CATI Bilgisayar Destekli Telefon Görüşmesi’’ yöntemiyle gerçekleştirildi.

BOĞAÇAYI PROJESİ

Uzmanlar tarafından Türkiye’nin ikinci çılgın projesi olarak adlandırılan Boğaçayı Projesi ile Antalya 40 kilometre uzunluğunda yeni bir sahile kavuşacak.

Proje içinde yaşam merkezleri, halka açık rekreasyon ve aktivite alanları, yat limanları ile restoranlar yer alacak.

Kepezaltı Santral Kentsel Dönüşüm 

Türkiye’ni birçok şehrinde kentsel dönüşüm projeleri hazırlandı. Ancak hiçbir antalya’dak kadar büyük ve kapsamlı değil.

Bir buçuk milyon metrekarelik bir alana yayılan Kepezaltı ve Santral projesi hak sahiplerinin tek kuruş ödemeden metrekare hakları kadar daire sahibi olma imkanı sağlıyor. 

Konyaaltı Sahil Projesi

Sahil ve plaj değince akla ilk gelen birkaç yerde biri olan 6 kilometre uzunluğundaki Konyaaltı Sahilinde uygulanacak Proje, bölgeyi içinde sosyal alanlar ve meydanların yanı sıra kültür merkezlerinin de yer alacağı yepyeni çevreye kavuşacak.

Kruvaziyer liman 

Antalya eşsiz koyları, tarihi, doğası ve çekim merkezleriyle kruvaziyer turizmde Dünya’nın en önemli merkezlerinden biri olacak.

Tünektepe 

Manzarasıyla Antalya’nın en gözde mekanlarından olan Tünektepe cazibe merkezine dönüşüyor. Teleferikle birlikte halkın da günü birlik giderek keyifli bir zaman geçireceği Tünektepe, muhteşem bir tesis olarak misafirlerini ağırlayacak.