Yine adrese teslim iddiası: Ensar Vakfı Yurt Müdürü’ne özel kadro mu ?

Yine adrese teslim iddiası: Ensar Vakfı Yurt Müdürü’ne özel kadro mu ?
Güncelleme:

Balıkesir Üniversitesi'nin "İktisat lisans mezunu, Liderlik ve Küresel Girişimcilik alanında tezli yüksek lisans" yapmış öğretim görevlisi ilanı için Balıkesir AK Parti il Yönetim Kurulu Üyesi ve Ensar Vakfı Yurdu Müdürü Hüseyin Murat Uysal'a uyduğu ortaya çıktı.

Balıkesir Üniversitesi öğretim görevlisi almak için ilan verdi. Adrese teslim akademik kadroda kişiye özel şartlar dikkat çekti.

Sözcü gazetesinden Halil Ataş'ın haberine göre Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü, Bigadiç MYO’nun muhasebe ve vergi bölümüne “İktisat lisans mezunu olup Liderlik ve Küresel Girişimcilik alanında tezli yüksek lisans yapmış ve Yükseköğretim Kurumlarında ders verme tecrübesine sahip” öğretim görevlisi alımı ilanı verdi.

KRİTERLERE UYAN TEK İSİM KENDİSİ OLDU

Akademik personel alımı ilanına ALES puanı 59.86 ile başvuran Şeyma E., değerlendirmede elenirken, ALES puanı 59.63 ile başvuran Balıkesir AK Parti il  Yönetim Kurulu Üyesi ve Ensar Vakfı Yurdu Müdürü Hüseyin Murat Uysal’ın kriterlere uyduğu ortaya çıktı.

YÜKSEK LİSANS YAPMIŞ

AK Partili yönetici Uysal’ın Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde 2018-2020 yılında ‘Yüksek Lisans (Master) -Liderlik ve Küresel Girişimcilik’ alanında yüksel lisans yaptığı öğrenildi.

Bigadiç MYO’nun muhasebe ve vergi bölümüne öğretim görevlisi alımı sınavı 13 Eylül’de yapılacak.

(Kaynak)