Yüksekova'da TIR haraketliliği

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde operasyonlar sürerken ilçeye çok sayıda TIR'ın giriş yapması dikkat çekti.

Yüksekova'da TIR haraketliliği
A+ A-

Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinde devam eden operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirilirken, inşaat malzemeleri taşıyan çok sayıda TIR'ın ilçeye giriş yapması dikkat çekti.

Yüksekova'da, 13 Mart’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından birçok mahallede bulunan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve el yapımı patlayıcıların imha edilmesi amacıyla başlatılan Şehit Jandarma Uzman ÇavuşRamazan Gülle operasyonu devam ediyor. İlçede bombardıman ve çatışmalar dün gecedevam etti. Gece boyunca yoğun silah seslerinin yükseldiği ilçede, patlama sesleri yer yer yankılandı.

Gece yaşanan çatışmalar gündüz saatlerine yansıdı. Bombardımanın devam ettiği ilçede, Cumhuriyet mahallesinden yoğun duman yükseldiği görüldü. Top atışı nedeniyle birçok binanın yıkıldığı ya da büyük oranda hasar gördüğü belirtildi. Öte yandan, ilçeye askeri sevkiyat devam ediyor. Van yönünden ilçeye giriş yapan 35-40 araçlık askeri konvoy tümen komutanlığına gitti. İlçede ambulans hareketliliği devam ederken, inşaat malzemeleri taşıyan çok sayıda TIR'ın ilçeye giriş yapması dikkat çekti.