Aşırı terleyenlere doğal tedavi yöntemi

Doktor Ahmet Maranki, aşırı terleyen kişilere doğal tedavi yöntemleri öneriyor.

A+ A-

Terlemenin en büyük düşmanı \'Himalaya tuzu\" kullanabilirsiniz. Bu tuz vücudu temizler, dezenfekte eder, cildi besleyip nemlendirilmesine faydalıdır. Ayrıca alerjik, atopik, kuru cilt, sivilce, sedef hastalığı gibi cilt sorunlara da çözüm sağlar.

Tamamen doğal olduğundan koku yaratan bakterileri ortadan kaldırır, koltuk altı kokusunu önler. Cildin gözeneklerini tıkamadan taze ve temiz kalmasını sağlar.

Tuz Sabunu

Tuz sabunu normal sabunlar gibi kullanılır. Öncelikle eller sabunla ıslatılır. Sabunun ele bulaşması sağlanır. Ele bulaşan tuz eriyiği, vücudun istenilen her yerine sürülür. 3-5 dakika bekletildikten sonra vücut durulanır.

Faydaları

. Alerjik rahatsızlıklara, bağışıklık sisteminin güçlenmesin, soğuk algınlığına, saman nezlesine karşı kullanılabilir,

. Havadaki tozları polenleri temizler

. Astım ve migrene karşı iyi gelebilir,

. Havadaki koku ve nemi azalttığı için rahat bir uyku ortamı sağlar

. Sigaranın etkilerini azaltır.

. Yaraların iyileşme sürecini hızlandırabilir,

Yağlar

Aşırı terlemeye karşı, ter kokusuna bitkisel ürünler de kullanabilirsiniz. Vücudumuzdaki su ve tuz oranını dengeleyen bir faktör olduğu gibi vücut bedendeki zararlı atıkları terleme yoluyla dışarı atarak, sağlıklı bir bedeni bizlere sağlar. Kimi zaman uyurken bile terlediğimiz zamanlar olur, bir de mevsimsel değişiklikler sebepleriyle, terleme oranımız diğer artış, gösterebilir. Bu tür zamanlarda sıvı şeyler tüketmeyi ihmal etmemeliyiz. En başta Alkali Su, salatalık, mevsimine göre, kavun, karpuz gibi sulu yiyecekler tüketebiliriz.