Fulya İlkmen mavi ile yeniden tasarlıyor

Fulya İlkmen yeni koleksiyonunda canlı renkler ve soyut desenli formları ön plana çıkarıyor.

A+ A-

2013 New York Moda Haftası’nda dikkatleri üzerine çeken Fulya İlkmen, İlkbahar – Yaz koleksiyonunu hazırladı. Bu koleksiyonunda canlı renkler ve soyut desenler kullanan İlkmen, tasarım dünyasına yeni bir soluk getirdi.

2014 İlkbahar – Yaz koleksiyonu için hazırladığı koleksiyonunda renklerin ve desenlerin armonisinden faydalanan Fulya İlkmen, bütünlük ve parçaların yarattığı tezatlıktan ilham alıyor.

İlkmen, Bebek’te kurduğu atölyesinde, kendi tasarladığı soyut desenlerini bu kez metalik ipek ve krep kumaşlara aktarıyor.

Renk tercihini canlı tonlardan yana kullanan İlkmen, maskülen formları feminen detaylarla kullanarak kendine has bir tarz yaratıyor.

En Çok Mavi…

Kendi soyut desenlerini birbirinden farklı etekler, bol kesim ceket ve gömlekler, gece ve gündüz kullanılabilecek elbiselere aktaran genç tasarımcı bu seneki koleksiyonunda en çok mavi rengi kullandığını belirtiyor.

Mavinin özgürlüğü, huzuru ve sonsuzluğu ifade ettiğini belirten İlkmen,” Tasarımlarımı, rahat, doğal ve her duruma ayak uydurabilen, kıyafetlerinin veya dış görüntüsünün arkasına saklanmayan, kendini rahat ve özgürce ifade etmek için giyinen kadınlar için tasarlıyorum. Mavi renk de özgürlüğü ifade ettiği için bu koleksiyonumda bu rengi kullanmayı tercih ettim.”dedi.

Model ve blogger Martha Graeff’in 2013 New York FashionWeek günlerinde taşıdığı İlkmen tasarımı “HurtsLikeHeaven” ceket, kendi favorileri arasında yer alıyor.