Aylin Sökmen'den yeni kitap: Kendinde Değil Gibisin

Aylin Sökmen'den yeni kitap: Kendinde Değil Gibisin
Güncelleme:

Genç yazar Aylin Sökmen yeni kitabı Kendinde Değil Gibisin ile okuyucularıyla yeniden buluştu... Sökmen, Kendinde Değil Gibisin ile kurguyla yaşam arasındaki ince çizgiye odaklanıyor

Takıntılı bir edebiyat profesörü olan Metin kurmacayla hayatı birbirine karıştırır. Hayatı oyun gibi yaşarken edebiyatı gerçekliğe ekler. Sivrisineğin başına açacağı trajediyi beklerken eski bir arkadaşının romanının yayımlandığını gören Metin için işler iyice çığırından çıkar, etkilenme endişesiyle boğuşmaya başlar. Duygu durumu, yaşamla ölüm arasında dalgalanır. Yazma isteği eyleme geçmedikçe boşuna yaşadığı hissine kapılır, kendini iyice kaptırdığı oyuna eşini ve aşk yaşadığı öğrencisini de dâhil eder.

Aylin Sökmen, Kendinde Değil Gibisin ile kurguyla yaşam arasındaki ince çizgiye odaklanıyor: İnsan sahici olana sınır koyup neden oyunlar oynar? Hayat mı kurmacadan, kurmaca mı hayattan kopya çeker? Sökmen, ne istediğini bilmezken başkası olma arzusuyla boğuşan bir adamın tekinsiz dünyasını çantalara sığdırıyor.

Kitabı satın alabileceğiniz adresler:

Aylin Sökmen'den yeni kitap: Kendinde Değil Gibisin - Resim : 1https://www.kitapyurdu.com/kitap/kendinde-degil-gibisin/567970.html&filter_name=aylin%20s%C3%B6kmen

https://pandora.com.tr/kitap/kendinde-degil-gibisin/768725

Aylin Sökmen kimdir ?

Aylin Sökmen 1979 İstanbul doğumlu. Notre Dame de Sion Fransız Lisesi ve Saint Joseph Fransız Lisesi'nde okudu. Virginia Üniversite'sinde Ekonomi ve Fransız Dili Edebiyatı bölümlerini bitirdi.

2007 altKitap öykü ödülü 'Bitmeyen' adlı öyküsüne verildi. Yazıları ve öyküleri Varlık, IAN edebiyat, XOXOtheMag, altZine.net, artfulliving.com.tr, 212 magazine ve Trendeki Yabancı’da yayınlandı.
2010-2017 yılları arasında elektronik kitap yayınevi altkitap.net ve edebiyat/kültür dergisi altzine.net’de yayın kurulu üyeliği ve editörlük yaptı.

Kitapları:

- Salt Okunur (öykü, 2009, Pupa Yayınları)
- Kendinde Değil Gibisin (roman, 2020, NotaBene Yayınları

Seçiniz...