Bakan Soylu'dan çok sert ''yolsuzluk'' açıklaması !
Deniz Baykal'ın durumuyla ilgili yeni açıklama !
Aydın'daki vahşette şok gerçek ortaya çıktı

102'lik dedenin istediği oldu

102 yaşına giren Sefer Dede doğum gününde Asena'yı görmek istedi.

102'lik dedenin istediği oldu
A+ A-

Oryantal Asena önceki gün dans kariyerinin en anlamlı etkinliğinde yer aldı.

Sözcü'den Mustafa Kızgınyürek'in haberine göre Tuzla’daki KASEV Huzurevi’ni ziyaret eden ünlü oryantal, İkinci Dünya Savaşı’nda Naziler’in elinden kurtulan Dağıstanlı 102 yaşındaki Sefer Aymergen’in doğum gününde göbek attı. Asena, kendisini görmek Sefer Aymergen’i kaldığı huzurevinde ziyaret edip, merkezde kalan yaşlılarla bir araya geldi. KASEV (Kadıköy Sağlık Eğitim Merkezi Vakfı)’nın en yaşlı sakini 102 yaşındaki Sefer Aymergen doğum günü için kendisini ziyaret eden gelen ünlü oryantali karşısında görünce duygulandı. KASEV Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Çetin Oraler’in organize ettiği etkinlikte Asena, ziyaret ettiği Aymergen’in elini öperek, onunla objektiflere poz verdi.

asena-sli.jpg

Ünlü oryantalin sürpriziyle büyük mutluluk yaşadığını anlatan Aymergen “Hayatımda Naziler’in elinden kurtulduğumda büyük heyecan ve sevinç duymuştum. Şimdi de Asena Hanım’ın buraya gelmesiyle mutluluk yaşadım” diye konuştu. Huzurevinin en yaşlı sakini alkışlarla pastasını keserken, merkezdeki yaşlılar Asena’nın mini dans şovuyla büyük mutluluk yaşadı. Yaşlılar için dans ederek, onlara moral veren ünlü oryantal, ağlamamak için kendisini zor tuttuğunu anlatıp “Bana yaşlı ve çocuk dendiği zaman içim parçalanıyor, çok hassasım. Onlar benim geleceğim. Biz de böyle olacağız. Her şeyin kıymetini biliyorum. Mümkün değil bu dönemde 102 yaşına kadar yaşamak. Eski toprak ve çok kibar bir beyefendi. Ne varsa eskilerde var. Yeni neslin, eskilerden çok şey öğrenmesi lazım” diye konuştu.

ali-agaoglu-8.jpg

ÇOCUK İÇİN EVLENMEM

Yaşlanmaktan korkmadığını söyleyen Asena, yalnız başına kalmaktan çekindiğini ifade ederken, çocuk yapmak için evlenmeyeceğini de sözlerine ekledi. Sevdiği insanla yaşlanmak istediğini anlatan Asena “Yaşlanmaktan korkmuyorum onunda bir güzelliği var. Yaşlanayım ama sevdiğimle yaşlanayım. Bence ürküten yaşlılık değil, yalnızlık. İleride istiyorum bir çocuk. Ben evlenmek için evlenmem. Ben yuva kurmak için evlenirim. Çocuk doğurmak için de evlenmem. Sevdiğim adamla bir imparatorluk kurmak ve o imparatorluğu ölüme kadar götürmek
için evlerim. Çocuğu da kocam da isterse yaparım. Herkesin bir telaşı ‘Yaşım gençliğim geçiyor aman hemen doğurayım’ diye. Ben öyle insan değilim. Çocuğumu o şekilde kullanamam” dedi.

asena-ic-2.jpg

DOĞUM GÜNÜNDE ASENA’YI İSTEDİ

102 yaşındaki Sefer Aymergen’in, doğum gününde Asena’yı görmek istediğini ve ona sürpriz yaptıklarını anlatan KASEV Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Çetin Oraler “Dağıstanlı Sefer amcamız 1914 doğumlu. Bu gün de 102 yaşını kutlayacağız. Ona biz baba diyoruz. Ben burada kalanların en küçüğüyüm, yaşım 78. Sefer baba İkinci Dünya Savaşı’nda Sovyet ordusunda Almanlar’a karşı harbe katılmış. O zamanlar 20 yaşlarında Rus ordusunda makine mühendisi üsteğmenmiş. Orada Gestapolar’ın elinde esir düşmüş. ‘Ne istersin?’ diye sorduk. ‘Asena’yı görmek isterim’ dedi. Bizde ‘Peki ‘dedik” şeklinde konuştu.

asena-2.jpg