Billur Kalkavan'dan tepki çeken annelik açıklaması

Billur Kalkavan'dan tepki çeken annelik açıklaması
Güncelleme:

Ünlü oyuncu Billur Kalkavan'ın katıldığı Youtube programında annelik üzerine yaptığı açıklamalar Twitter'da olay oldu. Kendisinin de bir çocuk aldırdığını belirten Kalkavan'a çok sayıda kişi tepki gösterdi.

Oyuncu Billur Kalkavan Youtube üzerinden yayın yapan bir programa konuk oldu. Burada kadına dair konularda açıklamalarda bulunan Kalkavan, annelik ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

30'lu yaşlarında hamile kaldığını ve aldırdığını söyleyen Kalkavan, "O zamanlar çok ağladım, şimdi ise bebeği aldırdığım için göbek atıyorum" dedi.

Kalkavan'ın sözleri kısa sürede Twitter'da gündem olurken, oyuncuya büyük tepki gösterildi.

İşte Kalkavan'ın tepki çeken o açıklamaları:

"SİZ PÖRTLETİN SONRA DADININ ELİNE VERİN"

Programda samimi açıklamalar yapan Kalkavan, çocuk doğurma hakkında şunları söyledi: "Çocuk öyle ezbere yapılacak bir şey değil. Çocuğu doğurmadan önce kendini ve maddi durumu ölçüp tartacaksın. Bana 'Siz çocuk sevmiyorsunuz' diyorlar, çok sevdiğim için çocuk doğurmamış olabilir miyim?

Siz böyle düşüncesizce pörtletin. Sonra verin bir tane dadının eline işe dönün hemen. Ondan sonra uykusuz cadı gibi gidin işe sinir hastası olarak. Öyle insanlar gördüm, geceleri evinde uyumuyor falan.

"ARSIZ, TERBİYESİZ ÇOCUK KOŞUŞTURUYOR ETRAFTA"

Sen de evinde kalıp çocuğuna baksaydın. Ondan sonra buna çocuk yapmak deyin. Arsız, terbiyesiz, ciyak ciyak bir sürü çocuk koşuşturuyor etrafta. Hayatta hiçbir şey bilmiyorlar, biz anne babamızdan öğrendik her şeyi.

Eğitim evde, öğrenim okuldadır. Eğitim yoksa öğrenimle olmuyor. Her çocuk doğuran da bir ego, yürüyüş değişiyor şöyle bir trip, görüyorum.
 
"ANNE OLMAK ÇOK MATAH BİR ŞEY DEĞİL"

Diyorum ki şuradaki kedi, köpek, kertenkele, kuş hepsinin yavrusu oluyor. Kuşların her yıl 2-3 tane yavrusu oluyor, hiç kasılanı görmedim. Anne olmak da çok matah bir şey değil."
 

"BEBEĞİ ALDIRDIĞIMDA ÇOK AĞLADIM, ŞİMDİ GÖBEK ATIYORUM"

30'lu yaşlarında hamile kaldığını ve aldırdığını söyleyen Kalkavan, "O zamanlar benden 12 yaş küçük bir sevgilim vardı. Aldırdığımda çok ağladık. Çünkü birbirimizi çok seviyorduk. Bence onu meydana getiremediğimize ağladık. Ama bu ağlama çok kısa bir süre sürdü.
 
Şu anda göbek atıyorum. Benim çocuğum ikiz erkek olurdu. Çünkü anne ailem ikiz dolu. İki erkeğim olurdu ama kendi hayatım mahvolurdu. Bunlar tercih meselesidir ben bu hayatı kendim için yaşamayı tercih ettim" dedi.
 
Sen de evinde kalıp çocuğuna baksaydın. Ondan sonra buna çocuk yapmak deyin. Arsız, terbiyesiz, ciyak ciyak bir sürü çocuk koşuşturuyor etrafta.
 
Hayatta hiçbir şey bilmiyorlar, biz anne babamızdan öğrendik her şeyi. Eğitim evde, öğrenim okuldadır. Eğitim yoksa öğrenimle olmuyor. Her çocuk doğuran da bir ego, yürüyüş değişiyor şöyle bir trip, görüyorum

Diyorum ki şuradaki kedi, köpek, kertenkele, kuş hepsinin yavrusu oluyor. Kuşların her yıl 2-3 tane yavrusu oluyor, hiç kasılanı görmedim. Anne olmak da çok matah bir şey değil."

30'lu yaşlarında hamile kaldığını ve aldırdığını söyleyen Kalkavan, "O zamanlar benden 12 yaş küçük bir sevgilim vardı. Aldırdığımda çok ağladık. Çünkü birbirimizi çok seviyorduk.

Bence onu meydana getiremediğimize ağladık. Ama bu ağlama çok kısa bir süre sürdü. Şu anda göbek atıyorum. Benim çocuğum ikiz erkek olurdu.
 
Çünkü anne ailem ikiz dolu. İki erkeğim olurdu ama kendi hayatım mahvolurdu. Bunlar tercih meselesidir ben bu hayatı kendim için yaşamayı tercih ettim" dedi.