Nagehan Alçı ve Rasim Ozan Kütahyalı boşandı

Güncelleme:

Gazeteci Nagehan Alçı ve Rasim Ozan Kütahyalı, anlaşmalı olarak tek celsede boşandı.

Gazeteci Nagehan Alçı ve Rasim Ozan Kütahyalı'nın boşanma davası bugün İstanbul 2. Aile Mahkemesi'nde görüldü.

Çift, duruşmayı mahkeme kaleminde bekledi. Önce görüntü alınmasını istemeyen çift, basın mensuplarının soruları karşısında mahkeme kapısında yan yana geldi.

"GÜZEL BİR ŞEKİLDE BİTİRİYORUZ"
Nagehan Alçı, "Biz anlaşmalı, medenice, güzel bir şekilde bitiriyoruz. Herhangi bir problem yok. Ailemizin mahremiyeti adına sizden de saygı rica ediyoruz" dedi.

Duruşma yaklaşık 15 dakika sürdü. Duruşma salonundan avukatlarıyla ayrı ayrı çıkan Nagehan Alçı "Boşandınız mı?" sorusuna "Anlaşmalı dostça güzel bir şekilde bitirdik" diye yanıtını verirken, Rasim Ozan Kütahyalı ise "Güzel dostça, herşey iyi" şeklinde yanıt verdi. 

Nagehan Alçı boşanma öncesi avukatı aracılığıyla şu açıklamayı yapmıştı:

"Müvekkilim Nagehan Alçı Kütahyalı tarafından Rasim Ozan Kütahyalı aleyhine açılmış boşanma davasında taraflar ortak çocuklarının sağlıklarının ve aralarındaki dostluk ilişkisinin olumsuz etkilenmemesi adına süreci anlaşmalı olarak sonlandırma niyetindedirler.

Aile Hukuku konusunda uzman bir avukat olarak “aile” kurumunun hem kutsallığı, hem biricikliği; hem de her ailenin dinamiklerinin, yapısının birbirinden farklı olduğu bana göre tartışmasızdır. Bu nedenle her aile birbirinden farklı olduğu gibi, her boşanma davası dinamikleri de yine farklı ve özeldir.

Tarafımızdan davalı Rasim Ozan Kütahyalı aleyhine talep edilen 40 milyon TL tazminat tutarı, önemle belirtmek istiyoruz ki taraflar arasında bir “mal paylaşımı talebi değil, 10 milyon TL si maddi, 30 milyon TL si manevi olmak üzere TAZMİNAT talebidir. Müvekkilim Nagehan Alçı Kütahyalı tarafından açılmış başkaca bir mal rejiminin tasfiyesi davası bulunmamaktadır. Yukarıdaki bilgiler ışığında, tüm hukukçu meslektaşlarımın da kabul edeceği üzere:

– Toplam 40 milyon TL tazminat talep etmiş olmamız Sayın Aile Mahkemesi tarafından Rasim Ozan Kütahyalı aleyhine 40 milyon TL tazminata hükmedileceği anlamına gelmemektedir. Boşanma davalarında tazminat, tarafın kusurlu olduğuna hükmedilir ise taraflara ilişkin mali içtimai durum araştırması yapıldıktan sonra belirlenir.

– Talep edilen tazminat tutarından hareket ile tarafların toplam mal varlığı değerinin 40 milyon ya da bunun iki katı 80 milyon TL olduğu gibi bir çıkarım yapmak hem hukuken hem de olağan hayatın akışı içinde abes ile iştigaldir.

– Açıklamak zorunda kalmaktan son derece rahatsız olmakla birlikte müvekkilim Nagehan Alçı’nın ailesinden intikal etmiş ve hali hazırda intikal etmemiş mal varlığı bulunmaktadır. Bununla birlikte davalı Rasim Ozan Kütahyalı kendini hiçbir zaman muhabir ya da gazeteci olarak tanımlamamıştır. Rasim Ozan Kütahyalı, Türkiye’nin en popüler TV programlarında yıllardır yorumculuk yapan, pek çok reklam filminde oynamış bir TV yıldızıdır. Buna göre müvekkilim Nagehan Alçı Kütahyalı ve davalı Rasim Ozan Kütahyalı’nın kazanç ve malvarlıklarının gazetecilik ve muhabirlik meslek maaşları ile sürekli karşılaştırılması ve bu karşılaştırma sonucunda hem müvekkilin hem de Rasim Ozan Kütahyalı’nın haksız kazanç elde ettiklerine dair kasıtlı çıkarım ve yorum yapılması hayatın olağan akışına aykin olduğu gibi iftiralara konu edilen tarafların kişilik haklarına açıkça saldırı niteliğindedir.

– Söz konusu iftira ve yayınlar kamuoyunda tanınmış bir kişi olan müvekkilimin bir kadın olarak boşanabilmesi ve haklarını talep edebilmesi önünde engel teşkil etmemelidir.

Tarafların maddi manevi aile dinamikleri ve taraflar arasındaki davanın koşulları hiç bilinmeden kasıtlı olarak müvekkilim Nagehan Alçı, Kütahyalı’yı ve Rasim Ozan Kütahyalı’yı yıpratma amacı taşıyan söz konusu beyan ve yayınlara karşı tarafımızdan hukuki süreçler başlatılmış olup tüm şikayet ve tazminat haklarımız sonuna kadar takip edilecektir. Saygılarımla."

DHA