Pakize Suda hayatını kaybetti

Güncelleme:

Bir süre önce demans hastalığına yakalanan oyuncu Pakize Suda, 70 yaşında hayatını kaybetti.

Oyuncu, yazar ve şarkıcı Pakize Suda, 70 yaşında tedavi gördüğü Fethiye Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Acı haberi Suda'nın yeğeni Dilara Elagözlü sosyal medya hesabından duyurdu. 

Dilara Elagözlü, sosyal medya paylaşımında "Bir süredir rahatsız olan ve tedavi görmekte olan sevgili teyzemiz Pakize Suda beynine pıhtı atması sonucu bu sabah yaşamını kaybetmiştir. Çok üzgünüz. Sevenlerine baş sağlığı diliyoruz" ifadelerini kullandı.

Pakize Suda hayatını kaybetti - Resim : 1

Geçtiğimiz aylarda Pakize Suda'ya opera sanatçısı ablası Ayşe Suda tarafından vesayet davası açılmıştı. 

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda düzenlenen rapor üzerine mahkeme, Pakize Suda'ya yeğeni Dilara Elagözlü'nün (46) vasi olarak atanmasına karar vermişti.

Demans teşhisi konulan Pakize Suda hakkında sürekli ölüm haberleri çıkmıştı. 

PAKİZE SUDA'NIN SON HALİ

Mayıs ayında Pakize Suda'nın son görüntüsü ortaya çıkmıştı. Kimseyi tanımayan ve hatırlamayan Pakize Suda'nın son hali sevenlerini üzmüştü. 

Pakize Suda hayatını kaybetti - Resim : 2

PAKİZE SUDA KİMDİR?

23 Nisan 1952 İzmir doğumlu Pakize Suda 70 yıl yaşındaydı. Ekran önü kariyeri boyunca çok sayıda programın sunuculuğunu üstlendi, dizi ve film projelerinde yer aldı.

Lezzete Yolculuk programı ile çeşitli yörelerin yemek ve kültürlerini tanıttı. Her Şeyi Konuşalım programında magazin gündemi yorumladı.

Erguvan Yılları, Pembe Patikler, Hayat Bilgisi, Davetsiz Misafir, Sevda Çiçeği dizilerinde rol aldı.

Dobra Dobra, Her Şeyi Konuşalım, Konuşa Konuşa, Lezzet Yolculuğu, Lezzete Yolculuk, Miş Muş Lütfen Bu Konuya Girmeyelim, Pakize Suda İle Gece Yarısı, Pakizeli Günler, Söylemezsem Olmaz, Türkiye Konuşuyor programlarının sunuculuğunu üstlendi.


Pakize Suda