için kaldı

Yeşilçam'ın çocuk yıldızı Ömercik hayatını kaybetti

Yeşilçam'ın çocuk yıldızı Ömercik hayatını kaybetti
Güncelleme:

Türkiye'nin ''Ömercik'' olarak tanıdığı ünlü sinema oyuncusu Ömer Dönmez 61 yaşında hayatını kaybetti. Dönmez'in KOAH hastalığı nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi.

4 yaşında ’Ömercik’ olarak seyirciyle buluşan ve sonrasında sayısız filmde yer alan 61 yaşındaki ünlü oyuncu Ömer Dönmez hayatını kaybetti. Dönmez'in KOAH hastalığı nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi.

Yeğeni Tolga Acar sosyal medya paylaşımında, "Dayım Ömer Dönmez’i kaybettik. Cenaze öğlen namazına müteakip Üsküdar Selimiye Camii’nden kalkacaktır. Allah rahmet eylesin" ifadelerini kullandı.

ÖMER DÖNMEZ KİMDİR?

1959 doğumlu Ömercik ya da gerçek adıyla Ömer Dönmez, 4 yaşında kamera karşısına geçti. 60’lı ve 70’li yıllarda 40’a yakın filmde oynadı. Her oynadığı film onu biraz daha şöhrete ulaştırıyor ve ‘Ömercik’ adı başrol oyuncularının arasına yazılıyordu. Teyze kızı Ayşecik’le birlikte oynadığı ‘Yedi Cüceler ve Pamuk Prenses’i ‘Ayşecik’le Ömercik’, ‘Hayat Sevince Güzel’ gibi yapımlar onu sinemanın adı unutulmayacak çocuk yıldızları arasına sokmuştu.

Dönmez, 17 yaşındayken geçirdiği talihsiz bir kaza nedeniyle de sol gözünü kaybetmişti. Arabanın gevşeyen kelebek camı vidasını sıkmak için elindeki tornavidayla çalışırken, yukarıdaki delikten bakmak isteyince kayan tornavida gözüne saplanmıştı. Daha sonra bir süre büfecilik ve taksicilik yaptı. Ömercik en son, İkinci Bahar dizisinde bir kuruyemişçiyi canlandırmıştı.

Filmlerdeki değişmez rol arkadaşı Ayşecik olarak tanınan Zeynep Değirmencioğlu ise kuzeni oluyordu.

İHA

Etiketler yeşilçam ömercik