Alex'in gelişi ortalığı karıştırdı !

Alex'in gelişi ortalığı karıştırdı !

Alex de Souza'nın Türkiye'ye gelişiyle birlikte, 2015 yılına ait bir fotoğraf yeniden gündeme geldi.

Olaylı bir şekilde Fenerbahçe’den ayrılan Alex de Souza'nın Türkiye ziyareti taraftarların büyük bir bölümünde şaşkınlık yarattı.

Çünkü, Galatasaray maçı öncesi takımın konsantrasyonunu bozacak bir hamle olduğu konusunda sıkça yorumlar yapıldı.

Alex ile gerginliği bilinen yönetimi destekleyenler Ali Koç ekibini suçlarken, Fenerbahçe’nin başkan adayı Ali Koç da “ben getirmedim” açıklaması yapmak zorunda kaldı.

Kadıköy'de Alex sürprizi; maçı Saran ile izlediKadıköy'de Alex sürprizi; maçı Saran ile izledi

 

BREZİLYA MEDYASINDA YER ALMIŞTI

İşte tam da bu dönemde Fenerbahçe kulislerine Alex’in fotoğrafları sızdı.

Fotoğrafta Alex, İhsan Yılmaz ve Mustafa Göktepe gibi tanınmış Fethullahçılarla görülüyordu.

Şöyle ki…

Türkiye-Brezilya Kültür Merkezi faaliyetlerine 5 yıl önce başladı, Sao Paulo, Brasilia ve Rio de Janeiro şehirlerinde şube açtı.

Brezilya’da üç şehirde kurulan ve FETÖ propagandası yapan Türkiye-Brezilya Kültür Merkezi’nin başkanı Mustafa Göktepe ( örgütün Brezilya imamı) 2016 yılında çeşitli vesilelerle düzenlediği organizasyonlarda Fenerbahçe’nin eski kaptanı Alex de Souza, Mehmet Aurelio ve teknik direktör Zico’ya ödüller verdi. Bu Brezliya medyasında sıkça yer aldı. 

Türkiye-Brezilya Kültür Merkezi Başkanı Mustafa Göktepe Brezilya’da düzenledikleri bir organizasyonda Alex de Souza ile birlikte çektikleri fotoğrafı 29 Mayıs 2015 tarihinde Instagram’dan paylaşmıştı.

İşte 3 Temmuz’da FETÖ’nün operasyonuna uğrayan Fenerbahçeliler, tam da bu dönemde Türkiye’ye gelen Alex’i o fotoğraflarla vurdu.

İşte o fotoğraflar:

Odatv.com