''Cumhuriyet operasyonu FETÖ soruşturmalarını sulandırıyor''

Milad yazarı Özcan yazısında FETÖ soruşturmalarının sulandırıldığını yazdı. Özcan sulandırmanın Cumhuriyet operasyonu ile başladığını ileri sürdü.

A+ A-

Hükümete yakın Milat gazetesi yazarı Sadullah Özcan bugünkü yazısında FETÖ operasyonlarını farklı bir bakış açısıyla ele aldı! Yandaş yazar Özcan’a göre; yürütülen FETÖ soruşturmaları sulandırılıyor. Ve yine yazara göre; bu sulandırmanın başlangıcı ise Cumhuriyet gazetesi operasyonu.

“CEVAP VERMEKTE ACZİYET ÇEKİYORUM”

Milat yazarı Özcan köşesinde memleketinden tanıdığı birinin FETÖ’den tutuklandığını ancak o kişinin FETÖ’yle bir bağının olmadığını ileri sürdü. Özcan “Hakikaten kafam karışıyor. Bir süredir çevremde FETÖ ile bağlantısı olmayan çok sayıda tanıdığının ya işten atıldığı, ya da tutuklandığı eleştirileri ile muhatap oluyordum. Onlara karşı da ‘Benim çevremde görevden alınan veya tutuklananlarda yanlışlık yok' diye savunma yapıyordum. Şimdi son operasyonların ardından o kadar çok fazla masumun gözaltına alındığı iddiası çevremde çoğaldı ki, bu tür eleştirilere artık cevap vermekte acziyet çekiyorum. Üstüne bir de İzmir Savcılığının çevresindeki herkesin masumiyetine şahitlik yaptığı bir ismi gözaltına alıp tutuklamasından sonra diyeceğim bir şey kalmadı” ifadelerini kullandı.

“BAŞLANGICI CUMHURİYET OPERASYONU”

Bilgi almak için ‘bir dostunu aradığını’ söyleyen Sadullah Özcan “Aynen FETÖ'nün bir dönem Balyoz ve Ergenekon için uyguladığı sulandırma stratejisinin FETÖ davası içinde geçerli olduğunu ifade etti. Bunun başlangıcının da Cumhuriyet Gazetesi operasyonu olduğunu söyledi. Bu tür tutuklamalar ve mahkeme kararlarının ileride gerçekten suçlu olan FETÖ'cülerin serbest bırakılmasında ‘Hata yapılmış' gerekçesi ile aklanmasına zemin hazırlandığını ifade etti. Tıpkı Balyoz ve Ergenekon'dan gerçek suçluların bile rahatlıkla beraat ettiği gibi. Unutmayın Balyoz ve Ergenekon gerçekti. Fakat bu olayı masumları da tutuklatıp yargıda mahkûm ettirip gerçek suçluları gizleyende FETÖ oldu” diye yazdı.

“SON DÖNEMDEKİ OPERASYONLAR YAKIN TAKİBE ALINMALI”

Yazısında “Şimdi aynı yolla toplumsal algı oluşturup at izi-it izi metodu ile adamlarını aklayacak. Belki de Balyozcu ve Ergenekoncular FETÖ'ye diyetlerini böyle ödeyecekler” ifadelerini kullanan Özcan “Adalet Bakanlığı'na buradan çağrıda bulunuyoruz. Özellikle son dönem operasyonlar mutlaka yakın takibe alınmalıdır. FETÖ darbe davasının sulandırılmasına fırsat verilmemelidir. Eğer bu konuda toplumda ters bir algı oluşursa bunun zararı öncelikle AK Parti'ye ve Reis'e olacaktır. Bu uyarı benim vazifemdir” dedi.