Hilal Kaplan da kandırıldı mı ?

ABD Başkan adayı Hillary Clinton’ın maillerinin sızmasından sorumlu tutulan FBI ajanının evinde ölü bulunduğu iddiasını yazan Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan yalanlandı.

A+ A-

Sosyal medyada yayılan teyit edilmemiş bilgilere karşı kurulan teyit.org sitesi, Hilal Kaplan’ın yazısını inceleyerek, “İddiaların aksine hikaye gerçeklik taşımıyor. FBI ajanı olduğu söylenen Michael Brown ile ilgili bu hikayenin kaynağı The Denver Guardian isimli, yerel bir gazetenin internet haber sitesiymiş gibi davranan bir web sitesi” dedi.

“KİMSE AÇIKÇA OLAYI CLİNTON’LARLA İLİŞKİLENDİRMEYE CESARET EDEMİYOR”

Hilal Kaplan dünkü yazısında ABD’de gerçekleşecek başkanlık seçimini ve Hillary Clinton – Donald Trump çekişmesini kaleme aldı. Kaplan, yazısında Clinton’ın maillerinin internete sızmasından sorumlu olduğu düşünülen Michael Brown isimli bir FBI ajanının evinde ölü bulunduğu iddiasını yazısına taşıdı.

“Kan döküldü” diyen Hilal Kaplan şunları yazmıştı:

“Son sızıntıdan sorumlu olduğu düşünülen FBI ajanı Michael Brown’la ilgili. Cumartesi gecesi, Brown’ın evinin alevler içinde olduğunu gören komşularının ihbarıyla eve gelen yetkililer, karısının bir kurşunla öldürüldüğünü ve Brown’ın da kafasına sıkarak intihar ettiğini açıkladılar. Şimdilik küçük birkaç ‘komplocu’ site hariç kimse açıkça olayı Clinton’larla ilişkilendirmeye cesaret edemiyor.”

 

Hilal Kaplan yazısını sosyal medyada böyle paylaşmıştı:

MISIROĞLU’NUN GAZETESİ DE YAZDI

Hilal Kaplan’ın ardından ABD Başkan adayı Hillary Clinton’ın maillerinin sızmasından sorumlu tutulan FBI ajanının evinde ölü bulunduğu iddiasını Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hocası Kadir Mısıroğlu’nun başyazar olduğu Yeni Söz gazetesi bugünkü manşetine taşıdı. Gazetenin olayı “Hillary Clinton’a dokunan ölüyor” başlığıyla vermesi dikkat çekti. Hükümete yakın gazetelerin bir çoğu da Kaplan’ın alıntıladığı bu iddiaya yer verdi.  

İşte o gazete: