Tezcan'dan önce çark, sona özeleştiri

Fatih Tezcan Rusya Büyükelçisinin öldürülmesinin ardından Rusya konusunda çark etmişti. Tezcan 'özeleştiri' yaptı ve "Müstehak bize. Dersimizi aldık" dedi.

Tezcan'dan önce çark, sona özeleştiri
A+ A-

Rusya Büyükelçisi’nin öldürülmesinin ardından geçmişte Rus uçağının düşürülmesini savunan, Halep’te cihatçıların temizlenmesinin ardından Rusya ve İran Büyükelçiliklerinin önüne protesto çağrısı yapan isimler çark etti.

“DERSİMİZİ ALDIK”

Bu isimlerden olan hükümete yakınlığıyla bilinen Fatih Tezcan ise bugün sosyal medya hesabı üzerinden ‘özeleştiri’ yaptı.

Tezcan Rus uçağının düşürülmesinden sonra “Yeniden Osmanlı dedik millet %49.5 verdi. Rus uçağı düşürüyoruz. Yeniden Osmanlı olsak millet %70 verse Tel Aviv üstünde zeplinle gezeriz” diye tweet atmıştı.

Rus Büyükelçisinin öldürülmesinden sonra ise Tezcan şunu yazdı:

“Rus uçağını kim vurduysa Rus Büyükelçiyi de o vurdurmuştur.”

Tezcan’ın bu çark edişi sosyal medyada çok konuşuldu. Bu iki paylaşım görsel haline getirildi ve binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

Fatih Tezcan bugün attığı bir tweetle ‘özeleştiri’ yaptı ve “Şu çalışmayı kim yaptıysa eline sağlık. Müstehak bize. Neden müstehak, o da şimdilik bize kalsın. Dersimizi aldık. Eyvallah” diye yazdı.