TRT yöneticisinden skandal açıklama: ''Bugün ateş edeceğiz''

Bakanlar Kurulu kararıyla dün TRT Yönetim Kurulu'na atanan eski AK Parti Konya Milletvekili, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış'ın seçim paylaşımına tepki yağdı.

TRT yöneticisinden skandal açıklama: ''Bugün ateş edeceğiz''
A+ A-

Eski AK Parti Konya Milletvekili, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, sosyal medyadan paylaştığı mesajla olay oldu.

Dün Bakanlar Kurulu kararıyla TRT yönetimine atanan Akış, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Ömer Halisdemir’in fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşarak altına “Belki şehit olamayacağız, hele senin gibi namlı bir şehit hiç olamayacağız. Ama bugün biz de senin gibi vatan için ateş edeceğiz. Haydi Bismillah...” mesajını yazdı.

CHP'DEN SUÇ DUYURUSU

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, TRT Yönetim Kurulu üyeliğine atanan Mustafa Akış'ın seçim günü yaptığı paylaşım nedeniyle derhal gözaltına alınarak hakkında işlem yapılması gerektiğini söyledi. Tezcan, Akış hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, TRT Yönetim Kurulu üyeliğine atanan eski AK Parti Milletvekili Mustafa Akış'ın sosyal medya paylaşımına tepki gösterdi.

"Bakın bir talihsiz paylaşım yaptı" diyen Tezcan, CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

"Önceki dönem AK Parti Milletvekili. Dün Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameyle TRT'ye yönetim kurulu üyesi olarak atamış kişi. Bugün paylaştığı tweet'te de ‘Vatan için ateş edin' diyor. ‘Ömer Halisdemir biz bugün senin gibi vatandaş için ateş edeceğiz' diyor. Ne için ateş edeceksin? Bu açıkça sosyal medyadan kamuya açık bir şekilde kamuoyunu tehdit etmektir. Seçim günü bu paylaşımların yapılması hangi akla hizmet. Bu kişi sıradan bir kişi değil. Acele bir şekilde TRT'ye atanmış bir kişi. TRT'nin kimlere teslim edildiğinin çarpıcı bir örneği. Vatandaşı çatıştırmaya dönük bu tür paylaşımlara karşı cumhuriyet savcılarının işlem yapması gerekir. Biz bu kişiyle ilgili suç duyurusunda bulunduk. Derhal gözaltına alınıp hakkında işlem yapılmalı."