Trabzonspor pes etmiyor ! Şike...

Trabzonspor pes etmiyor ! Şike...
Güncelleme:

Trabzonspor, FIFA'ya yapılan 2010-2011 sezonundaki "şike" başvurusu hakkında açıklama yaptı.

Trabzonspor kulübü, "FIFA'dan gelen bu bilgilendirme yazısı şaşırtıcı değildir. Şikeyle gasp edilen haklarımızı geri alana kadar mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz" açıklamasında bulundu. Trabzonspor, şu andaki FIFA Başkanı Gianni İnfantino'nun da yaşanan süreçte UEFA yetkilisi olarak etkin bir rol oynadığını belirtti.

Resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, FIFA'nın şike sürecine müdahil olmak istemediği söylenirken FIFA Başkanı Gianni İnfantino hakkında da sert ifadeler kullanıldı.

Bordo-mavili kulüp, FIFA'nın kararını şaşırtıcı bulmadıklarını belirterek, "Bilindiği üzere, Trabzonspor Camiası, 2010-2011 sezonunda yapılan şike ve teşvikle mağdur edilmiştir. Camiamız; adalet, ülke sporu ve insanı için mücadelesini sürdürmektedir. Kulübümüz son olarak, 3 Temmuz 2017 tarihinde yaptığı başvuruyla, FIFA'yı göreve davet etmiştir. FIFA Disiplin Kurulu Başkanı adıyla gönderilen yazıda; 'Verilecek bir karara halel gelmemek üzere', şike sürecine müdahil olmama yönündeki görüş, kulübümüze iletilmiştir. FIFA'dan gelen bu bilgilendirme yazısı şaşırtıcı değildir" ifadelerini kullandı.

"Infantino da bu işin içinde!"

Karadeniz ekibi, okuyucularına duyurduğu haberde FIFA Başkanı İnfantino'nun da bu sürecin içinde yer aldığını açıklayarak, "Zira şike sürecinde, FIFA Başkanı Gianni Infantino'nun da içinde olduğu ilişkiler ağı, Fransız Le Monde ve İngiliz The Guardian gazeteleri tarafından tüm dünyaya ilan edilmiştir. Trabzonspor Kulübü; şikeyle gasp edilen haklarını geri alana kadar mücadelesinden asla vazgeçmeyecektir. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da gerekli tüm başvurular kulübümüz tarafından takip edilecek ve titizlikle takip edilecektir" açıklamasında bulundu.